מושל ניו יורק: "אם המצב מסוכן - לא אציית לטראמפ"

מושל ניו יורק: אם המצב מסוכן, לא אציית לנשיא
אנדרו קואומו אמר כי יסרב לפתוח את ניו יורק מהסגר, אם הדבר יבוצע בצורה לא בטוחה. טראמפ השיב: "נראה שקואומו רוצה להיות עצמאי, זה לא הולך לקרות". מספר המתים מקורונה בארצות הברית עלה ליותר מ-25 אלף בני אדם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנדרו קואומו, דונלד טראמפ
צילום: צילום מסך

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, תקף היום (שלישי) בחריפות את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וטען כי לא יפתח את הסגר כל עוד המצב אינו בטיחותי. "אם המצב מסוכן - לא אציית לנשיא" אמר קואומו בהצהרה לתקשורת. טראמפ הגיב לדברי המושל בחשבון הטוויטר שלו: "קואומו מבקש ומתחנן לעזרה בכל יום. רוב הדברים שהוא מבקש אמורים להיות באחריות המדינה, כמו הקמת בתי חולים חדשים ומכונות הנשמה. השגתי לו ולכולם את הכול ועכשיו נראה שהוא רוצה להיות עצמאי. זה לא הולך לקרות".


מוקדם יותר, יצא טראמפ בהצהרה מבלבלת. הוא ניסה להצדיק את ההתנהגות שלו, ושידר סרטון שבו נראים אנשים שמודים לו על התנהלותו, ואז אמר:" אנחנו נפתח את הכלכלה כמה שיותר מוקדם. זה תלוי במושלים אבל זה מה שנעשה".

בתוך כך רשת החדשות סקיי ניוז דיווחה הערב כי מספר המתים הכולל מנגיף קורונה בארצות הברית עלה ליותר מ-25 אלף בני אדם. בניו יורק, מוקד התפרצות הנגיף בארצות הברית, מתו מהנגיף ביממה האחרונה 778 בני אדם. עד כה התגלו בארצות הברית 592,743 מקרי הידבקות מאומתים.

באירופה מתחילים לחזור לשגרה

באירופה קיימת חלוקה בין מדינות שממשיכות סגר לבין אלה שבמגמה לשוב לשגרה במהירות האפשרית. המובילה ברצון לחזור לשגרה היא אוסטריה, שאישרה פתיחה של חנויות קטנות. גם המסעדות צפויות להיפתח שם בקרוב. מוסדות הלימוד אמורים לשוב ולפעול מאמצע חודש מאי. בספרד חזרו אתמול יותר מ-300 אלף פועלים למקומות העבודה, בעיקר בתחום הבנייה. אך ההנחיות על ריחוק חברתי נשארו.

מנגד יש מדינות שמסתגרות עוד יותר. הבולטת שבהן היא צרפת. הנשיא עמנואל מקרון הודיע שההסגר לא ישוחרר עד ל-11 במאי. נקודת המבחן המשמעותית באירופה הייתה חג הפסחא. באופן יחסי, מגדירים את החג הזה כאירוע שעבר יחסית בשלום.

הפופולריים