ביממה אחת: יותר מ-2,000 מתים מקורונה בארצות הברית

ביממה אחת: יותר מ-2,000 מתים מקורונה בארה"ב
הנגיף ממשיך להכות באומה האמריקנית, שתעקוף היום את איטליה בכמות המתים • באיטליה הוארך הסגר עד לשלישי במאי • כאלף מתים מקורונה בצרפת ביום שישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארצות הברית קורונה
צילום: צילום: אי-פי

2,108 בני אדם מתו בארצות הברית ביממה האחרונה מנגיף קורונה, כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס שפורסמו לפנות בוקר (שבת). בכך הפכה ארצות הברית למדינה הראשונה בעולם בה מתו יותר מ-2,000 בני אדם בתוך 24 שעות. מתחילת ההתפרצות מתו מקורונה במדינה 18,586 בני אדם. 

מחר צפוי מניין המתים מקורונה בארצות הברית לעבור את זה של איטליה, בה מתו עד כה כ-18,900 בני אדם בקורונה. ראש ממשלת איטליה הודיע אמש כי הסגר על המדינה הוארך ויימשך עד השלישי במאי. 

גם בצרפת רשמו שיאים שליליים ביום שישי: כמעט 1,000 בני אדם מתו מקורונה במדינה ביממה אחת, ומניין המתים בצרפת עומד על 13,250. על אף הנתונים הקודרים, בצרפת קיימת שביעות רצון מסוימת מירידה של 1% במספר החולים המאושפזים בטיפול נמרץ.

מחקר חדש: הנגיף מתפשט למרחק של ארבעה מטרים

מחקר חדש שנעשה במחלקות של בתי חולים בווהאן שבסין, שמאושפזים בהן חולי קורונה, מצא כי הנגיף יכול לנוע עד מרחק של ארבעה מטרים מן האדם הנגוע בו - פי שניים מן המרחק המומלץ בין אנשים במרחב הציבורי.

המחקר פורסם בכתב העת Emerging Infectious Diseases, היוצא לאור על ידי המרכז האמריקני לבקרת מחלות (CDC).  החוקרים ציינו כי הנגיפים המעטים שנמצאו במרחק של ארבעה מטרים אינם מדבקים בהכרח.

החוקרים מצאו עוד כי הנגיפים התרכזו בעיקר על רצפת המחלקות, ככל הנראה בשל כוח הכבידה וזרימת האוויר. ריכוזים גדולים של הנגיף נמצאו גם במשטחים כגון עכברי מחשב, מכלי אשפה, מסילות של מיטות וידיות של דלתות.

עוד גילו המדענים כי הנגיף נמצא במחצית מן הדגימות שנלקחו מסוליות הנעליים של אנשי הצוות - דבר המעורר חשד שהסוליות עלולות לשמש כמפיצות של המחלה.

הפופולריים