תחקיר: הצעה להכריז על מצב חירום עולמי בינואר נדחתה בארגון הבריאות

ההסתרה של סין, והשבחים מארגון הבריאות העולמי
לפי "סקיי ניוז אוסטרליה" עם דחיית ההצעה פורסמה הודעה המשבחת את התנהלות סין • ימים ספורים לאחר מכן צולמו ראש ארגון הבריאות העולמי ונשיא סין לוחצים ידיים • כעס בקרב גורמים בארגון על רקע המידע שהסתירה סין על ממדי ההידבקות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים בסין, נגיף קורונה, סגר, הסגר
צילום: צילום: אי-פי

רופאים בארגון הבריאות העולמי קראו להכריז על מצב חירום עולמי עוד בחודש ינואר, אך הצעתם נדחתה – כך פורסם היום (רביעי) בתחקיר של "סקיי ניוז אוסטרליה". לפי התחקיר, אחרי שהצעתם של הגורמים נפלה בהצבעה, פרסם הארגון הודעה לפיה הוא משבח את המדיניות הסינית וקרא למדינות שלא להפסיק טיסות למדינה.

ההחלטה התקבלה בזמן שהיו בסין 12,167 חולים ו-170 מתים. ימים ספורים לאחר מכן נפגש ראש הארגון,  טדרוס אדהנום, עם נשיא סין שי והשניים תועדו כשהם לוחצים ידיים. התרעומת מצד גורמים שהתראיינו לתחקיר מתבססת על המידע שסין הסתירה את המגפה והממדים שלה בחודשיים האחרונים של 2019. זאת במקביל לכך שארגון הבריאות העולמי המשיך לשבח את סין. 

הנשיא טראמפ הלילה קרא להפסיק ולממן את הארגון. בנוסף הוא דרש לבדוק האם לחץ מצד סין גרם לארגון הבריאות העולמי להוציא תשבוחות על סין ולמנוע המלצה שלא לנסוע לשם.

כמו כן, ארגון הבריאות העולמי אישר שבמדינה המסוגרת בעולם הטוענת כי היא "חופשית מקורונה" נעשו עד היום 709 בדיקות קורונה, כ-11 מהן נעשו לאזרחים זרים השוהים במדינה, ועד כה לא דווח על מקרה הידבקות אחד. 

הפופולריים