כ-2,000 מתים מקורונה בארה"ב ביממה

כ-2,000 מתים מקורונה בארה"ב ביממה
במדינת ניו יורק, אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים של הנגיף בארצות הברית, מתו ביממה האחרונה 731 בני אדם - הזינוק הגבוה ביותר במספר המתים בתוך יממה • טראמפ מאיים לקצץ את הסיוע האמריקני לארגון הבריאות העולמי של האו"ם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיפול בחולה קורונה בבית חולים בניו יורק
צילום: צילום: אי-פי

מגפת קורונה ממשיכה לגבות קורבנות רבים בארצות הברית, כאשר ביממה האחרונה מתו 1,939 בני אדם במדינה כתוצאה מהנגיף. כך מעדכנת אוניברסיטת ג'ון הופקינס האמריקנית. בכך עולה מניין המתים בארצות הברית ל-12,722.

במדינת ניו יורק, אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים של הנגיף בארצות הברית, מתו ביממה האחרונה 731 בני אדם - הזינוק הגבוה ביותר במספר המתים ביממה במדינה מאז תחילת התפשטות הנגיף בארצות הברית. מספר המתים מהנגיף במדינת ניו יורק עומד על 5,489, כ-4,000 מהם בעיר ניו יורק. בכך עבר מניין קורבנות הקורונה בעיר את מניין קורבנות אירועי הטרור הקטלניים ב-11 בספטמבר ב-2001, אז מתו 2,753 בני אדם בעיר.


במקביל, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ איים הלילה לקצץ את הסיוע האמריקני לארגון הבריאות העולמי של האו״ם, על רקע ביקורת שמתח הארגון על תפקוד ממשלו בטיפול במגפת קורונה. בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן האשים טראמפ את הארגון כי הוא מוטה לטובת סין ונגד ארצות הברית.

טראמפ גם הביע בדבריו התנגדות להרחבת השימוש בהצבעה בבחירות באמצעות הדואר, אפשרות שנשקלת כדי לאפשר לאמריקנים להצביע בבחירות המקדימות ואחר כך בבחירות הכלליות לנשיאות, בלי חשש להידבק בקורונה. טראמפ טען כי ההצבעה בדואר גורמת לזיופים ורמאויות, אך לא מסר על מה הוא מבסס את הטענה.

לראשונה אחרי הסגר של 11 שבועות: רכבת נוסעים יצאה מוואהן שבסין

בסין נמשכים ניסיונות החזרה ההדרגתית לשגרה, כאשר לאחר 11 שבועות של הסגר, יצאה אמש רכבת נוסעים ראשונה מהעיר ווהאן, המקום שבו החלה התפרצות נגיף קורונה. מעתה התושבים מורשים לעזוב את העיר בלי אישורים מיוחדים, כל עוד אפליקציית המעקב המיוחדת שמותקנת בטלפונים הניידים שלהם מלמדת כי הם בריאים ולא באו במגע עם נשאים מאומתים.

יותר מ-2,500 מתושבי ווהאן מתו מקורונה, כ-80% ממספר המתים המדווחים בסין כולה.

הפופולריים