מניין המתים מקורונה בארה"ב עלה לכ-9,600; טראמפ: "צפויים שבועיים קשים"

"צפויים שבועיים קשים": כ-9,500 מתים בארה"ב
ביממה האחרונה מתו במדינה יותר מ-1,200 חולי קורונה • ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נשלח לבדיקות בבית החולים • בספרד נמשכת מגמת הירידה במספר המתים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארצות הברית ארה"ב קורונה טראמפ מגפה בית לבן
צילום: צילום: אי-פי

קורונה בעולם: מגפת קורונה ממשיכה לגבות קורבנות רבים ולהתפשט בארצות הברית - והלילה (שני) עלה מניין המתים במדינה ליותר מ-9,6000 בני אדם, אחרי שיותר מ-1,2000 חולי קורונה מתו בארצות הברית ביממה האחרונה.  מניין הנדבקים עלה ליותר מ-337 אלף.

לאור המצב, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר: "אקיים ישיבה של צוות המשימה למלחמה בקורונה בזמן הקרוב. ייתכן שאקיים מסיבת עיתונאים לאחריה, תלוי במידע. השיחות והפגישות היום היו מבטיחות, אך צפויים שבועיים קשים". 


בד בבד, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, שאובחן כנשא של הנגיף, נשלח לבדיקות בבית החולים. ממשרדו של ג'ונסון נמסר כי מדובר באמצעי זהירות בעקבות העובדה שראש הממשלה מגלה סימפטומים של קורונה עשרה ימים לאחר שנמצא כי נדבק.

אליזבת מלכת בריטניה התייחסה היום להתפשטות הנגיף במדינתה, ובנאום מיוחד לאומה אמרה כי "בריטניה תצליח במלחמתה בקורונה. עוד יהיו ימים טובים".

המלכה, בת ה-93, הודתה לאזרחים הנענים להוראות להישאר בבתים ושיבחה את עובדי מערכת הבריאות ואת כל העובדים המסכנים את חייהם למען אחרים: "אם נישאר מאוחדים ונחושים, נתגבר. עלינו להתנחם בכך שיהיו עוד ימים טובים. עוד נשוב וניפגש עם חברים ונהיה עם בני משפחתנו". מספר המתים בבריטניה קרוב ל-5,000. ביממה האחרונה מתו עוד 621 בני אדם במדינה.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

בגן החיות של ברונקס בניו יורק אובחנה טיגריסית חולה בקורונה. הרשויות מסרו כי ככל הידוע, מדובר בבעל־חיים הראשון בארצות הברית שנדבק בנגיף. נראה כי הטיגרסית נדבקה ממטפל בגן החיות שנושא את הנגיף אך לא אובחנו אצלו תסמינים. הגן נסגר למבקרים באמצע החודש שעבר בשל התפשטות הנגיף בניו יורק. 

בצרפת מתו ביממה האחרונה 357 בני אדם, ומניין המתים עלה ל-8,087, יותר מ-2,000 מהם דיירים בבתי אבות סיעודיים. כמעט 7,000 חולים מאושפזים במחלקות לטיפול נמרץ. עם זאת, הנתונים מצביעים על המשך ההאטה בהתפשטות הנגיף במדינה.

בספרד נמשכת מגמת הירידה במספר המתים מקורונה, זה היום השלישי ברציפות. ביממה האחרונה מתו עוד 674 בני אדם. על אף היציבות בהתפשטות המגפה, יישארו יותר מ-46 מיליון תושבים בספרד בהסגר עוד כשלושה שבועות.

הפופולריים