שיא מתים מקורונה בארה"ב: כמעט 1,500 קורבנות ביום אחד

שיא מתים מקורונה בארה"ב: 1,480 קורבנות ביממה
במסיבת עיתונאים בבית הלבן אמר הנשיא כי המרכז למניעת מחלות ממליץ על חבישת במסכה בשהייה בחוץ, אך לא יחייבו זאת בחוק. טראמפ הוסיף כי הוא עצמו לא מתכוון לחבוש מסכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ במסיבת עיתונאים בנושא הקורונה בבית הלבן, 04.03.20
צילום: צילום: אי-פי

התפשטות קורונה: אוניברסיטת ג'ונס הופקינס דיווחה הלילה (שבת) כי ב-24 השעות שבין חמישי בערב לשישי בערב מתו 1,480 אמריקנים מקוביד-19. זהו מספר המתים הגבוה ביותר שנרשם ביממה אחת במדינה אחת מאז תחילת המגפה. התפרצות הקורונה גבותה את חייהם של 7,406 בני אדם בארצות הברית עד כה.

בתוך כך, המדיניות בעולם לגבי חבישת המסכות ממשיכה להשתנות: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר לפנות בוקר כי המרכז לבקרת מחלות ממליץ על חבישת מסכה במרחב הציבורי, כאמצעי למניעת הפצת נגיף קורונה. רק לפני כמה שבועות טראמפ אמר שאין צורך בחבישת מסכה. מדובר בהמלצה, הבהיר הנשיא, שלא תאכף. 

לצד ההמלצה, ביקש טראמפ כי הציבור יימנע מרכישת מסכות N-95, שלדבריו יש להשאיר לצוותים הרפואיים. על אף ההמלצה לציבור, הנשיא עצמו אמר שאינו מתכוון לחבוש מסכה: "לקבל פני מלכים, מלכות, ראשי ממשלה, נשיאים כשאני לבוש במסכה? אני לא רואה את זה קורה".

אולם טראמפ לא יישאר מחוסר הגנה לחלוטין, ביום שישי הודיע דובר מטעם הבית הלבן כי כל אדם שישהה יחד עם הנשיא וסגנו יעבור בדיקת נשאות מהירה לגילוי נגיף קורונה. 

שיא מתים בבריטניה – 684 קורבנות

בתוך כך, גם באירופה ממשיך לעלות בצורה ניכרת מספר המתים מקורונה והנדבקים בנגיף. בבריטניה נרשם שיא מקומי של מתים ביום אחד – 684. מספר המתים הכללי בממלכה עומד כעת על יותר מ-3,600. גם מספר הנדבקים היומי בבריטניה הגיע לשיא – 4,450. באיטליה מתו בתוך יממה יותר מ-760 חולים בקורונה. בכך עלה מניין הנספים במדינה ליותר מ-4,750. מספר החולים עלה ל-110 אלף. מניין המתים ברחבי אירופה גדול כעת מ-40 אלף.

נשיא הבנק העולמי דיוויד מלפס אמר היום שההתפשטות המהירה של קוביד-19 צפויה לגרום ל"מיתון עולמי גדול", שככל הנראה יפגע במדינות העניות והפגיעות יותר קודם. "אנחנו מתכוונים להגיב בחוזקה ולתמוך בתוכניות, בעיקר עבור מדינות חלשות", אמר מלפאס בפוסט בחשבון הלינקדין שלו, והוסיף שהוא ידבר בקרוב עם המנהיגים של אתיופיה, קניה ומדינות נוספות בעניין.

הפופולריים