דיווח: שיא מתים מקורונה ביממה בארה"ב – 928 קורבנות

שיא מתים מקורונה ביממה בארה"ב – 928 קורבנות
טראמפ: נספק מכונות הנשמה למדינות אחרות • נשיא ארה"ב חזר ואמר כי האמריקנים ניצבים בפתחם של "שבועות נוראיים" • בבית הלבן שוקלים לבטל את טיסות הפנים ואת תנועת הרכבות לאזורים שנפגעו קשה במגיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארצות הברית ארה"ב קורונה טראמפ מגפה בית לבן
צילום: צילום: אי-פי

רשת סי־אן־אן דיווחה הלילה (חמישי) כי בארצות הברית מתו ביממה האחרונה לפחות 928 חולים בקורונה. מדובר במספר המתים הגדול ביותר בתוך יממה אחת מתחילת המגיפה. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה כי האמריקנים ניצבים בפתחם של שבועות נוראיים. בתדרוך בבית הלבן הוסיף הנשיא כי נשקלת האפשרות לבטל את טיסות הפנים ואת תנועת הרכבות לאזורים שנפגעו קשה במגיפת קורונה. לדבריו, הוא מעוניין לתת למושלי המדינות גמישות בהחלטה אם להורות לתושבים להישאר בבתיהם, על פי המצב בכל מדינה ומדינה.

הוא הוסיף כי בקרוב יהיו בארצות הברית יותר מכונות הנשמה מן הדרוש, והיא תספק מכונות כאלה למדינות אחרות. עוד אמר הנשיא כי בעת הקרובה יוסבו שתי אוניות לבתי חולים. אתמול דווח כי ארצות הברית הפכה למדינה הראשונה שבה אובחנו יותר מ-200 אלף חולים בקורונה. עד כה מתו במדינה יותר מ-4,600 חולים.

על רקע התפשטות הנגיף והעלייה במספר המתים והנדבקים הסתיים אמש המסחר בבורסה של ניו יורק בירידות שערים חדות. המדדים העיקריים ירדו ביותר מ-4%. בתוך כך, שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הכריז ביום שלישי האחרון כי ייתכן מאוד שארצות הברית תשקול מחדש את נושא הסנקציות על איראן לאור התפרצות נגיף קורונה במדינה.

פומפאו אמר לעיתונאים כי ייתכן וארצו תחליט להקל בסנקציות שהוטלו על הרפובליקה האסלאמית כדי לסייע לאיראן להילחם בנגיף. עם זאת פומפאו לא הוסיף פרטים נוספים. שר החוץ הדגיש כי ארצות הברית מחריגה תרופות וציוד רפואי בסנקציות על טהראן. מאז פרוץ נגיף קורונה התרבו הדיווחים כי איראן מסתירה את התפשטות הנגיף ולמעשה אלפים מאזרחי המדינה נמצאים בסכנת חיים. 

הפופולריים