קורונה בבריטניה: ביממה האחרונה מתו מהנגיף 563 חולים

קורונה בבריטניה: 563 חולים מתו ביממה האחרונה
בספרד נמדד שיא של מתים ביממה האחרונה - 864 בני אדם • בשווייץ מספר המתים מהווירוס עלה ל-378 • לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה: הצבא האיטלקי הקים בית חולים שדה ראשון על אדמת איטליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוות שירות הבריאות הלאומי בבריטניה מבצע בדיקות לאבחון קורונה לנוסעים בלונדון, 01.04.20
צילום: צילום: אי-פי

התפשטות נגיף קורונה בעולם: בבריטניה דווח היום (רביעי) כי ביממה האחרונה מתו מהנגיף 563 חולים. סך כל המתים עומד על 2,352 ומספר החולים בממלכה הגיע ל-29,474. דוברו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמר כי רק כאלפיים עובדי מערכת הבריאות נבדקו מתוך 1.3 מיליון חברי מערכת הרפואה בממלכה שנלחמים בנגיף.

בספרד נמדד שיא של מתים ביממה האחרונה -  864 בני אדם. מספר המתים הכולל עלה ל-9,053. מספר הנדבקים עלה ב-7,719 ועומד כעת על 102,136 בני אדם. בשווייץ מספר המתים מהווירוס עלה ל-378, עד כה חלו במדינה 17,139 בני אדם. באיראן עלה מנין המתים ליותר משלושת אלפים. מספר החולים עומד על יותר מ-47 אלף בני אדם.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ניהל את ישיבת ממשלתו בשיחת ועידה, לאחר שהתברר כי נפגש עם רופא שנדבק בווירוס. הרופא, דוקטור דניס פרוצנקו, הדריך בשבוע שעבר את פוטין בביקורו בבית חולים ייעודי לחולי קורונה ואף לחץ את ידו. מהקרמלין נמסר כי הנשיא שומר על מרחק מאנשי צוותו וממשיך בעבודתו.

מחישוב שעשתה סוכנות הידיעות הצרפתית עולה כי מספר המתים הכולל באירופה עבר את קו השלושים אלף - יותר משני שלישים מהם באיטליה ובספרד. מספר החולים באירופה מתקרב ל-460 אלף בני אדם, והיא היבשת שבה נרשמה הפגיעה הקשה ביותר של קורונה.

בארצות הברית, מספר המתים הכפיל עצמו בתוך שלושה ימים והגיע ליותר מ-4,000. נתונים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס מלמדים כי יותר מ-40% ממקרי המוות נרשמו במדינת ניו-יורק. מספר האמריקנים החולים בקורונה מתקרב למאתיים אלף.

הבוקר דווח כי באיטליה, כחלק מממאבק הרשויות בקורונה, הקים הצבא האיטלקי בתוך 72 שעות בית חולים שדה. זו הפעם הראשונה מאז מלחמת העולם השנייה שבית חולים כזה מוקם על אדמת איטליה. בתיעוד של רשת RAI מבית החולים בפיאצ'נזה הסמוכה לעיר קרמונה, נראית שורת אוהלים מתנפחים ובהם מאושפזים 40 חולים. 46 רופאים, 46 אחים ואחיות ו-38 עובדים נוספים אחראים להפעיל את המקום. קצן בכיר בחיל הלוגיסטיקה של צבא איטליה, גנרל ג'ובאני די בלאסי, נשאל בכתבה אם הוא פוחד מהמצב והשיב בחיוב: "אני מפחד, אך הפחד הוא מה שמניע אותנו לעבוד ביעליות המירבית". 


הפופולריים