שיא מתים ביממה מקורונה בארה"ב: 901 בני אדם

שיא מתים ביממה מקורונה בארה"ב: 901 בני אדם
במסיבת עיתונאים בבית הלבן, הזהיר טראמפ את אזרחי ארצות הברית מפני שבועיים "מאוד מאוד כואבים" • מספר המתים מקורונה בארה"ב - יותר מ-3,800 • שר החוץ פומפאו שוקל להקל בסנקציות על איראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארצות הברית ארה"ב קורונה טראמפ מגפה בית לבן
צילום: צילום: אי-פי

שידור חי

מניין המתים מקורונה בארצות הברית הינו יותר מ-3,800, וביום האחרון בלבד מתו 901, כך דווחה לפנות בוקר (רביעי) אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מוקדם יותר נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ קיים מסיבת עיתונאים בבית הלבן ובה הזהיר כי צפויים לאומה האמריקנית "שבועיים מאוד מאוד כואבים". ראש המרכז למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, העריך כי בין 100 ל-200 אלף אמריקנים ימותו ממחלת הקורונה. 

"העם האמריקני ראה עכשיו את הנתונים שהוצגו בפני הנשיא כשהחליט להשאיר את הנחיות הריחוק לחודש נוסף", אמר סגן הנשיא פנס, והסביר כי על סמך הערכות אלה הוחלט להאריך את תקופת הריחוק. טראמפ אמר כי "אנשים הציעו שלא נעשה כלום, שניתן לזה לעבור, אבל אז היינו רואים 1.5 עד 2.2 מיליון מתים". 

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הכריז ביום שלישי כי ייתכן מאוד שארצות הברית תשקול מחדש את נושא הסנקציות על איראן לאור התפרצות נגיף קורונה במדינה פומפאו אמר לעיתונאים כי ייתכן וארצו תחליט להקל בסנקציות שהוטלו על הרפובליקה האסלאמית כדי לסייע לאיראן להילחם בנגיף. עם זאת פומפאו לא הוסיף פרטים נוספים. שר החוץ הדגיש כי ארצות הברית מחריגה תרופות וציוד רפואי בסנקציות על טהראן. מאז פרוץ נגיף קורונה התרבו הדיווחים כי איראן מסתירה את התפשטות הנגיף ולמעשה אלפים מאזרחי המדינה נמצאים בסכנת חיים. 

המועמד לנשיאות במפלגה הדמוקרטית, ברני סנדרס, קרא בחשבון הטוויטר שלו לשר החוץ פומפאו ולשר האוצר מנוצ'ין להסיר את העיצומים האמריקנים נוכח התפשטות מגפת קורונה, והחללים הרבים שהיא גובה בעולם בכלל, ובאיראן בפרט. "מגפות אינן יודעות גבולות. בואו נשים בצד את הסכסוכים שיש בינינו ונסיר את העיצומים כדי להצמצם סבל אנושי" דברי סנדרס.

הפופולריים