ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נדבק בקורונה

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נדבק בקורונה
ארצות הברית עקפה את סין במניין הנדבקים בקורונה, יותר מ-85 אלף בני אדם נדבקו בנגיף במדינה. טראמפ פועל להקל את ההנחיות לריחוק חברתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוריס ג'ונסון
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נדבק בנגיף קורונה, כך הודיעו היום (שישי) בממלכה. לג'ונסון יש תסמינים קלים והוא ישהה בבידוד. במשרד ראש הממשלה מודיעים כי ג'ונסון ימשיך להנהיג את המדינה במשבר הקורונה.


ביום רביעי דווח שהנסיך צ'ארלס, בנה הבכור של המלכה אליזבת', נדבק בקורונה. צ'ארלס, הנסיך מווילס, הוא בן 71 ונמצא בקבוצת הסיכון לנגיף. לפי ההודעה שנמסרה מדוברות הנסיף, צ'ארלס חש חולשה בעת האחרונה אך מצבו היה תקין. הוא נשאר לעבוד מביתו בימים האחרונים. אשתו נבדקה ונמצא שהיא לא נדבקה בנגיף.

בספרד נרשם שיא במניין המתים מנגיף קורונה, כש-769 בני אדם מתו במדינה ביממה האחרונה. בסך הכל מתו מקורונה בספרד 4,858 בני אדם. יותר מ-64 אלף אנשים נדבקו בקורונה בספרד.

מניין הנדבקים בנגיף קורונה בארצות הברית ממשיך לעלות בקצב גבוה, וביממה האחרונה נדבקו בנגיף יותר מ-16 אלף אמריקנים. בסך הכל נדבקו במדינה עד כה 85,594 בני אדם. בכך עקפה ארצות הברית את סין ואיטליה והפכה למדינה שבה יש הכי הרבה חולים בנגיף. בסך הכל מתו מקורונה בארצות הברית 1,300 בני אדם. 

בסין, שבה התפרץ נגיף קורונה, נדבקו עד כה 81,340 בני אדם בנגיף. באיטליה, המדינה עם מספר המתים הגבוה ביותר מהנגיף – 8,215 בני אדם, ישנם 80,589 אנשים שחלו בקורונה. 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה שגורמים בממשל פועלים לדרג את המדינות לפי הסיכון להתפשטות הנגיף. במכתב למושלים כתב טראמפ שההנחיות החדשות נועדו לאפשר למנהיגי המדינה המקומיים לקבל "החלטות לגבי שמירה, הגדלה או הרגעה של הריחוק החברתי ואמצעים אחרים שהם נקטו". 

טראמפ הוסיף שהפסגה הוירטואלית עם ראשי ה-G-20 הייתה טובה וכי הם שוחחו על החשיבות בשיתוף מידע בנוגע לנגיף. טראמפ אמר שהוא מאמין שישוחח עם נשיא סין ביום שלישי. הנשיא הצרפתי מקרון מסר כי הסכים עם טראמפ על יוזמה עם עוד מדינות בנושא שתוצג בימים הקרובים.

הפופולריים