איטליה: 743 בני אדם מתו מקורונה ביממה האחרונה

איטליה: 743 בני אדם מתו מקורונה ביממה האחרונה
מניין הנדבקים בנגיף במדינה ממשיך לעלות ועומד על 69,176 בני אדם. 514 איש מתו בספרד בתוך יממה, דיווחים על נטישת קשישים. טראמפ: "אנו מאבדים אלפי אנשים לשפעת בשנה, אנחנו לא סוגרים בגלל זה את המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה ספרד
צילום: אי-פי

נגיף קורונה ממשיך להכות באירופה: באיטליה מתו ביממה האחרונה 743 בני אדם. מניין המתים במדינה מהמגפה עומד על 6,820. מספר הנדבקים ממשיך לעלות ועד כה 69,176 בני אדם נדבקו בקורונה באיטליה. בספרד מתו ביממה האחרונה 514 בני אדם במחוזות שונים במדינה כתוצאה מהנגיף. מניין המתים הכללי מאז פרוץ המגפה עומד על 2,696 איש. העיר שספגה את מספר האבדות הרב ביותר היא מדריד הבירה בה מתו מקורונה 1,263 בני אדם.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס בריאיון להתפשטות הנגיף במדינה ואמר שהמדינה לא בנויה כדי להיסגר. אנשים לא רוצים להיות כלואים בביתם. לכן אמרתי שאני לא רוצה שהתרופה תהיה יותר גרועה מהבעיה עצמה. לדבריו, "אנו מאבדים אלפי אנשים לשפעת בשנה, אנחנו לא סוגרים בגלל זה את המדינה". טראמפ טען כי הדמוקרטים דרשו עוד דברים רבים הקשורים לאנרגיה סביבתית ולכן לא הגיעו הצדדים להסכמה על חוק להגנה על אלו שנפגעו כלכלית מקורונה.

באירלנד הכריז ראש הממשלה ורדקר כי אנשים צריכים לעזוב את ביתם רק לצרכים הכרחיים וכן, להמנע מנסיעות לא הכרחיות. הוא הציג צעדים נוספים למניעת התפשטות נגיף קואונה ואמר ששאסורה התכנסות של למעלה מארבעה אנשים. 

בתוך כך, מתרבים הדיווחים ברחבי ספרד על הזנחת ונטישת קשישים המתגוררים בדיור מוגן או בתי אבות לאחר שנדבקו בנגיף קורונה, רבים מהם נמצאים גוססים או מתים בבתיהם. אחד המוקדים המרכזיים לתופעה היא העיר קדיס בדרום המדינה בה ננטשו עשרות קשישים. בעקבות כך נשלחו לעיר עשרות אמבולנסים על מנת לערוך ביקורי בית אצל הקשישים ולבדוק את מצבם הרפואי והנפשי.

הפופולריים