סין תסיר את מגבלות התנועה במחוז חוביי

סין תסיר את מגבלות התנועה במחוז חוביי
הצעד מעיד על שיפור ניכר במצב המחוז שבו פרץ נגיף קורונה. התחבורה הציבורית בבירת המחוז ווהאן חזרה לפעול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה סין
צילום: צילום: אי-פי

נציבות הבריאות הסינית הודיעה הבוקר (שלישי) כי תסיר הגבלות תנועה ונסיעה על תושבי מחוז חוביי החל ממחר. על תושבי העיר ווהאן שבה פרץ נגיף קורונה יימשכו ההגבלות עד ה-8 באפריל, אז יורשו התושבים לצאת מהעיר. הלילה דיווחה סין כי שבעה בני אדם נוספים מתו בשטחה מן הנגיף  ו-78 נדבקו בו. 

בתוך כך, התחבורה הציבורית בווהאן חזרה לפעול הבוקר. הטלוויזיה הסינית שידרה הבוקר צילומים של תושבי העיר חוזרים ומשתמשים באוטובוסים. על פי הדיווחים מסין תושבי העיר המעוניינים להשתמש בתחבורה ציבורית בתחומי העיר יתבקשו להציג "קוד בריאות" שהוא למעשה ברקוד שאותו יקראו נציגי השלטון על האוטובוס ובו מידע רפואי מקודד של הנוסע. אתמול ערכו קווי האוטובוס בעיר נסיעות מבחן ועברו חיטוי מקיף.

ובארצות הברית נמשך המאמץ המחקרי סביב הנגיף: חוקרים מהמרכז האמריקני למחלות ומניעתן פרסמו ממצאי מחקר בדו"ח התחלואה והתמותה השבועי של המרכז. מן המסמך ניתן ללמוד כי עקבות נגיף קורונה נמצאו בחדרי "אוניית הקורונה" גם 17 ימים לאחר פינוי ספינת התענוגות מנוסעיה. עד כה העריכו כי הנגיף יכול להימצא על חפצים עד שלושה ימים. החוקרים מציינים כי החדרים שנדבקו היו כאלה שלא נערך בהם ניקיון. לא ניתן לקבוע אם שאריות הנגיף לאחר מספר ימים עדיין מדבק אך ניקיון החדרים לאחר הבדיקה הראשונה הוכח כדבר יעיל ביותר בהסרת שרידי הנגיף מהחדרים.

הפופולריים