רוץ ודהר: כך מתמודדת משטרת ספרד עם מפרי בידוד

רוץ ודהר: כך מתמודדת משטרת ספרד עם מפרי בידוד
ההנחיות לשמירה על ריחוק חברתי למאבק בהתפשטות קורונה חוצות גבולות, ואיתה גם מפרי החוק. משטרת ספרד אינה מקלה ראש בתופעה והמטרה מקדשת את האמצעים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרדף משטרתי על גבי סוסים במדריד, 22.03.20
צילום: צילום מסך מתוך דף הטוויטר של משטרת ספרד

המאבק במפרי ההנחיות המורות על הציבור לשמור על ריחוק חברתי כדי לעצור את התפשטות הקורונה - חוצה גבולות. משטרת ספרד שיתפה הבוקר תיעוד בדף הטוויטר שלה, בו ניתן לראות באילו אמצעים היא משתמשת לשם התמודדות עם התופעה. בתיעוד נראה אדם רכוב על אופניים באחד מרחובותיה הריקים של מדריד. כשהוא אינו נענה לקריאת השוטרים המורים לו לעצור, הם פותחים אחריו במרדף - כשהם רכובים על סוסים.

בציוץ בו עלה הסרטון נכתב מטעם המשטרה המקומית: "אנחנו בשלב קריטי במאבק נגד נגיף קורונה ולא ניתן למיעוט חסר אחריות לסכן את הציבור". עד כה דווח על יותר מ-70 מעצרים שביצעה המשטרה המקומית כנגד מפרי ההגבלות. ביום שישי הפרו מאות מתושבי ולנסיה את מצב החירום שניסו להגיע אל חוף הים ברכביהם.

בסוף השבוע נסגרו בספרד כל בתי המלון לשבעה ימים כדי להאבק בהתפשטות הקורונה. משרד הבריאות במדריד עדכן אמש כי ביממה החולפת מתו 324 בני אדם, יותר מ-1,300 סך הכול. מספר הנדבקים בנגיף במדינה עלה ב-5,000 והוא כעת כ-25 אלף.

הפופולריים