ממוקד תיירות - לעיר רפאים: מסע ברחובות השוממים של ברלין

ממוקד תיירות - לעיר רפאים: מסע ברחובות ברלין
הגרמנים היו שאננים, מרקל פיזרה הבטחות - אבל תוך שבוע אתרי התיירות בבירה הגרמנית התרוקנו לחלוטין. שליחת כאן לאירופה, במסע ברחובות הריקים של ברלין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנטוניה ימין בברלין, מארס 2020
צילום:

ביומיים האחרונים הפכה ברלין ‫לסוג של עיר רפאים. ‫בשער ברנדנבורג, ‫אולי אחד המקומות המתויירים ביותר ‫בבירה הגרמנית, אין כמעט נפש חיה. ‫לא תיירים ולא גרמנים. ‫בשגרה אין דבר כזה ‫שגרמנים לא יוצאים החוצה ‫אם השמש בחוץ.

עד לפני שבוע הכל כאן עוד היה מלא. ‫המסעדות היו מלאות, ‫אנשים יצאו לרחובות, ‫הייתה ממש שאננות. ‫אבל זה כבר לא המצב היום. ‫זה מתווסף כמובן לעובדה שהיום (שני) ‫בשעה 08:00 ‫סגרה גרמניה את הגבולות שלה ‫עם כמה מדינות. ‫בין היתר: עם אוסטריה, צרפת ושוויץ. ‫זה מטורף!

‫כלומר, זו ממש ההתפוררות ‫של האיחוד האירופי, לנגד עיניי. ‫המדינה שהכניסה רק לפני חמש שנים ‫מיליון פליטים לתחומה, ‫והעובדה שהקאנצלרית חזרה שוב ושוב, ‫על זה שהיא לא תסגור את הגבולות, ‫על אף משבר הקורונה. הנה, זה קורה.

‫עוד דבר שחשוב לציין ‫זה שהחל מהיום מושבתים כאן בברלין ‫בתי הספר, והחל ממחר גם הגנים. ‫זה משהו שהקאנצלרית ‫לא רצתה להגיע אליו.  ‫כלומר, רק לפני כמה ימים היא אמרה ‫שזה לא יקרה, שזה לא הגיוני שזה יקרה. ‫שזה למעשה מציב את כל אוכלוסיית הסיכון, ‫את הסבים ואת הסבתות, ‫במצב שבו הם אולי יצטרכו לשמור על הנכדים. 

זה כמובן לא מועיל בשום דבר. ‫אבל הדברים כאן משתנים בין רגע. ‫פעם אחת הקאנצלרית אומרת ‫שהיא לא תסגור גבולות – ‫היא סוגרת. ‫הקאנצלרית אומרת שבתי הספר ישארו פתוחים – ‫היא סוגרת. ‫באמת שכל רגע משתנה כאן משהו, ‫אני לא יודעת איך להסביר את זה. ‫המקום שנחשב אולי ‫לאחד הסמלים של העיר הזו, ‫מפוצץ כאן בדרך כלל בשעה הזאת, ‫יש כאן מאות תיירים, מדריכי טיולים ‫וכרגע ‫פשוט שומם כאן. 

הפופולריים