התפשטות הקורונה: מניין המתים בעולם עבר את ה-7,000

נגיף קורונה: מניין המתים בעולם עבר את ה-7,000
מניין המתים באיטליה זינק ב-349 מתים ביממה. עד כה מתו מהנגיף בארץ המגף 2,158 בני אדם ומעל 28 אלף נדבקו • בגרמניה הודיעה מרקל: רק סופרמרקטים ובתי מרקחת יישארו פתוחים • טראמפ הודיע על צעדים נוספים - "איני שוקל הסגר כללי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה באיטליה
צילום: צילום: אי.פי

התפשטות הקורונה בעולם: מניין המתים ברחבי העולם מהנגיף עבר היום (שני) את רף ה-7,000. איטליה דיווחה על 349 מקרי מוות ביממה האחרונה מהנגיף. בסך הכול מתו עד כה 2,158 איש במדינה. מספר הנדבקים מתקרב ל-28 אלף עם 3,233 נדבקים חדשים ביממה האחרונה.

בגרמניה עוד לא הוכרז על הסגר, אך הממשלה הפדרלית הציגה הגבלות חדשות וסגרה את כל החנויות ובתי העסק הלא חיוניים. הקנצלרית, אנגלה מרקל, הודיעה הערב על סגירת כל מקומות הבילוי ובהם כלל הפאבים, מועדוני הלילה, התיאטראות, גני החיות, בריכות ציבוריות וגני משחקים. סופרמרקטים, חנויות מצרכי מזון ובתי מרקחת יישארו פתוחים. התכנסויות אסורות גם בבתי כנסת, כנסיות ומסגדים.


יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גברייסוס, אמר היום בתדרוך כי הקורונה מהווה את המשבר הרפואי העולמי של זמננו. "הימים, השבועות והחודשים שלפנינו יהיו לנו למבחן. יש לי מסר מאוד פשוט לכל המדינות בעולם: בדיקות בדיקות בדיקות", אמר. 

נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, אמרה היום כי האיחוד האירופי יציג תוכנית להגבלת תנועה שאינה חיונית אל תוך שטחי האיחוד, במאמץ להגביל את התפשטות הנגיף. "אני מציעה לראשי המדינות מגבלות זמניות על נסיעות לא חיוניות לשטחי האיחוד האירופי. המגבלות האלה צריכות להיות תקפות ל-30 ימים בשלב ראשון עם אפשרות להארכה במידת הצורך", אמרה הנציבה.


מספר המתים בבריטניה עלה היום ל-53. ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, נשא הערב נאום לאומה ואמר כי בריטניה נוטה לכיוון מאמץ עולמי משותף למלחמה בנגיף. ג'ונסון קרא למי שגילו תסמיני קורונה ולבני משפחותיהם להישאר 14 ימים בבית. "כעת הגיע הזמן לכולם להפסיק מגע לא נחוץ עם אחרים ונסיעות מיותרות. עלינו שמי שיכול יעבוד מביתו. חשוב מאוד שמי שמעל גיל 70 או בעל בעיות בריאותיות קודמות להישאר בבידוד. עלינו להתרכז במי שהכי פגיע", אמר ג'ונסון.

בארצות הברית הגיע מספר המתים מהווירוס ל-71 ומספר הנדבקים חצה את ה-4,000. במדינת ניו יורק עלה מניין המתים לשבעה. הנשיא דונלד טראמפ הודיע על הנחיות חדשות ובהן מעבר ללימודים מקוונים, המנעות מפגישות עם יותר מ-10 אנשים ואיסור על ביקור במסעדות.

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו הודיע היום כי קנדה תסגור את גבולותיה  למעבר זרים, כשתהיינה כמה החרגות לגבי אזרחי השכנה מדרום, ארצות הברית. מדובר בסגירת הגבול היבשתי הארוך בעולם - 8,891 ק"מ אורכו. כל אזרחי המדינה נקראו להישאר בבתים ולהימנע מכל נסיעה לא הכרחית עד להודעה חדשה.

שווייץ הכריזה על מצב חירום לאומי והודיעה הערב על 2,230 מקרי הדבקות בקורונה, כשבסך הכול מתו עד כה 14 בני אדם. הממשלה מצהירה כי תסגור את כל מקומות הבילוי כגון ברים, מסעדות ותיאטראות עד לתאריך ה-19 באפריל. באוקראינה הכריז הנשיא זלנסקי על מצב חירום לאומי בעקבות משבר הקורונה ומורה על איסור התכנסויות עד 10 אנשים.

הפופולריים