מספר הנדבקים בקורונה בעולם עבר את ה-150 אלף

מספר הנדבקים בקורונה בעולם: יותר מ-150 אלף
הנשיא טראמפ עבר בדיקה לגילוי קורונה ונמצא נקי • אחרי שהורכז סגר בספרד, רעיית ראש הממשלה נדבקה בנגיף • בקוריאה הדרומית נרשם המספר הנמוך ביותר של נדבקים זה ארבעה שבועות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תושב מדריד, 13.03.2020
צילום: צילום: רויטרס

מספר הנדבקים בנגיף קורונה בעולם עבר הלילה (ראשון) את ה-150 אלף. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע שהוא עבר אמש בדיקה לגילוי נגיף קורונה ורופא הבי הלבן הודיע כי הנשיא נמצא נקי. טראמפ אף אמר כי איסור הכניסה לארצות הברית יורחב לאזרחי בריטניה ואירלנד. מדינת ניו יורק הודיעה על מקרה מוות ראשון מהנגיף - אישה בת 82 עם מחלות קודמות, זהו מקרה המוות ה-50 בארצות הברית.

שלשום הכריז הנשיא האמריקני על מצב חירום לאומי. בעקבות הצעד הזה אישר בית הנבחרים את הצעת הממשל להקציב 50 מיליארד דולרים לטיפול במשבר קורונה. ההצעה קובעת כי ייעשו בדיקות בלי תשלום לגילוי הנגיף, יינתנו שבועיים של חופשה בתשלום לעובדים, ויורחבו קצבאות האבטלה ותוכניות המזון. במדינת ג'ורג'יה הוחלט לדחות את הפריימריז לנשיאות מה-24 במרץ עד ה-19 במאי.

סין, מקור ההתפרצות, דיווחה על 20 נדבקים חדשים בנגיף קורונה, המספר הגדול ביותר של נדבקים בשבוע אחד. עם זאת, 16 מהנדבקים הם בני אדם שהגיעו מחוץ לסין ורק ארבעה מקרים הם של מקומיים המתגוררים בבירת מחוז חובאי, ווהאן. ביממה החולפת מתו עשרה בני אדם בווהאן ובסך הכל נספו בסין מהנגיף 3,199 חולים.

בקוריאה הדרומית התגלו ביממה האחרונה עוד 76 בני אדם הנושאים את הנגיף קורונה. זה המספר הנמוך ביותר זה ארבעה שבועות. שלושה בני אדם נספו ומספרם הכולל של המתים עלה ל-75. מספר הנדבקים בקוריאה הדרומית עומד על 8,162 בני אדם. ביממה החולפת החלימו 120 בני אדם שחלו בקוביד 19 ובסך הכל החלימו מהמחלה 834 בני אדם.

ממשלת לוב הכריזה על מצב חירום ובכוונתה לסגור ביום שני את נמלי הים והאוויר שלה. ראש הממשלה, פאייז אל סראג', אמר כי ממשלתו הקציבה כ-360 מיליון דולרים למלחמה בהתפשטות הנגיף. זאת על אף שעד כה לא דווח על נשאים במדינה.

בדנמרק הודיעו על מקרה מוות ראשון מהנגיף. בנורווגיה והולנד הודיעו על מקרה מוות שני. ראש ממשלת יפן שינזו אבה אמר כי "אנחנו נתגבר על התפשטות הנגיף ונארח את האולימפיאדה כמתוכנן". עם זאת הוא הוסיף: "המילה האחרונה תהיה שייכת לראשי הוועד האולימפי הבינלאומי".

בתום שבע שעות של דיונים, הכריז ראש ממשלת ספרד פדרו סאנצ'ז על הטלת סגר שיהיה תקף לכל חלקי ספרד על 47 מיליון תושביה. כמה שעות לאחר מכן נודע כי רעייתו, בגונייה גומז, נדבקה בנגיף. זאת לאחר שגומז השתתפה ביום האישה בצעדה יחד עם שרה בממשלה הספרדית שנדבקה בנגיף. סגן ראש ממשלת ספרד הושם בבידוד מחשש שנדבק גם הוא. מניין המתים במדינה עומד על 191 ו-5,841 חולים.

ירדן אסרה על טיסות למדינה ומחוצה לה החל מיום שלישי. מצרים הודיעה על סגירת בתי הספר והאוניברסיטאות החל ממחר לשבועיים. גם בסוריה הלימודים הושהו ורוב האירועים הפומביים בוטלו. בקטר עלה ל-337 מספר הנדבקים בנגיף, בכווית עלה מספר הנדבקים ל-104 ובלבנון עלה מספר הנדבקים ל-98. מועצת חכמי דת האיסלאם העולמית הוציאה פסק הלכה לפיו אין לקיים את תפילות יום השישי בכל מדינה בה התפשט הנגיף.

הפופולריים