ביל גייטס פרש מדירקטוריון חברת מייקרוסופט

ביל גייטס פרש מדירקטוריון חברת מייקרוסופט
הונו של גייטס מוערך בכ-103.6 מיליארד דולר. לפי הודעת החברה גייטס מעוניין להקדיש את מרצו לפילנתרופיה בתחומי בריאות, חינוך והתמודדות עם שינויי האקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביל גייטס
צילום: צילום: אי-פי

איש העסקים ומייסד ענקית הטכנולוגיה "מייקרוסופט", ביל גייטס, הודיע היום (שישי) כי הוא עוזב את דירקטוריון החברה - 45 שנה אחרי שהקים אותה. על פי הודעת מנכ"ל החברה, סאטיה נאדלה, הסיבה מאחורי הפרישה היא רצונו של גייטס "להקדיש זמן רב יותר לפילנתרופיה בתחומי בריאות, פיתוח, חינוך ומעורבותו הגוברת בהתמודדות עם שינויי האקלים". "זה כבוד אדיר לעבוד איתו ולמדנו ממנו המון במשך השנים", אמר נאדלה.

גייטס, בן ה-64, הקים את חברת "מייקרוסופט" בשנת 1975 עם שותפו פול אלן שנפטר בשנת 2018. גייטס כיהן כמנכ"ל החברה עד לשנת 2000 ומאז שימש כמנהל דירקטוריון "מייקרוסופט" עד לשנת 2014. בשנת 2000 ייסד עם רעייתו את "קרן ביל ומלינדה גייטס" שעוסקת במחקר רפואי ובתרומות למוסדות חינוך.

גייטס מחזיק ב-1.36% ממניות חברת "מייקרוסופט". החברה שהתפרסמה בשנת 1986 היא אחת החברות המוערכות ביותר בעולם עם שווי שוק של 1.21 טריליון דולר. על פי מגזין "פורבס" הונו של גייטס מוערך בכ-103.6 מיליארד דולר והוא האדם השני העשיר ביותר בעולם, אחרי מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס.

הפופולריים