בעקבות התפשטות קורונה: הנשיא טראמפ הכריז על מצב חירום לאומי

התפשטות קורונה: טראמפ הכריז על מצב חרום לאומי
מצב החירום מאפשר לטראמפ להשתמש ב-40 מיליארד דולר לצורך טיפול במשבר • מניין המתים מהנגיף בארצות הברית עלה ביממה האחרונה ל-49 בני אדם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

בעקבות התפשטות מגיפת קורונה, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז אמש (שישי) על מצב חירום לאומי בארצו. מצב החירום מאפשר לטראמפ להשתמש ב-40 מיליארד דולר לצורך טיפול במשבר. "נוציא שורה של הנחיות ורגולציות שיסייעו לרופאים ולאנשי הרפואה להילחם בנגיף", אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת.

מניין המתים מנגיף קורונה בארצות הברית עלה בשמונה ביממה האחרונה והוא עומד כעת על 49, כך דיווחו הלילה רשויות הבריאות במדינה. רוב מקרי המוות, 37 במספר, נרשמו במדינת וושינגטון. בקולורדו דווח על מקרה מוות ראשון -  תושבת מחוז אל-פאסו בשנות ה-80 לחייה. היא סבלה ממחלות רקע. בקליפורניה, שם נרשמו חמישה מתים, גדל מספר החולים לכ-250 בני אדם.

יו"ר ארגון הבריאות העולמי ד"ר טדרוס אדהאנום הצהיר מוקדם יותר בתדרוך לעיתונאים כי אירופה היא מוקד המגיפה. לפי טדרוס, יותר מ-5,000 בני אדם ברחבי העולם מתו מן הנגיף עד כה. "כל מדינה שמסתכלת על מדינות אחרות בהן ההתפרצות של הנגיף גדולה וחושבת לעצמה ש'לי זה לא יקרה' – עושה טעות חמורה", אמר יו"ר הארגון.

איטליה היא המדינה האירופית שניזוקה בצורה הקשה ביותר מהתפרצות הנגיף. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה הלילה כי ביממה האחרונה מתו באיטליה 250 בני אדם שנדבקו בנגיף. זהו המספר הגבוה ביותר של מתים ביממה אחת שדווח עד כה במדינה. בסך הכל איטליה רשמה יותר מ-1,200 קורבנות.

בתוך כך פורסמו דיווחים על כך שנשיא ברזיל ז'איר בולסונארו נדבק בקורונה, חמישה ימים לאחר פגישה עם הנשיא טראמפ. אדוארדו בולסנארו, בנו של הנשיא הברזילאי, מיהר להכחיש את הדיווח ושעה קלה לאחר מכן יצאה הודעה רשמית מברזיליה לפיה בדיקה שנערכה לבולסונארו הצביעה כי הוא שלילי לנגיף. 

הפופולריים