בעקבות זינוק במספר המתים מקורונה: סגר כללי באיטליה

זינוק במספר המתים מקורונה: סגר כללי באיטליה
מוסדות החינוך ייסגרו עד ל-3 באפריל, בוטלו כל אירועי הספורט במדינה. ראש ממשלת איטליה: "כל ההתאספויות במדינה יאסרו, חופש התנועה של האזרחים יוגבל. איטליה כולה תחת הסגר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איטליה: שוטרים בודקים נוסעים בתחנת הרכבת במילאנו 09.03.20
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה, הכריז הלילה (שני) כי המדינה כולה תוכנס להסגר במסגרת המלחמה בנגיף קורונה. "כל ההגבלות שחלו על מחוז לומברדיה יהיו תקפות על המדינה כולה", אמר קונטה. הוא הבהיר כי "כל ההתאספויות במדינה יאסרו, חופש התנועה של האזרחים יוגבל. איטליה כולה תחת הסגר".

בדבריו התייחס ראש ממשלת איטליה ליציאת אזרחים מביתם ואמר כי "על אזרחי איטליה לצאת מביתם רק לעבודה או במקרי חירום". עם זאת הדגיש כי "ההחלטה הנכונה עבור האזרחים היא להשאר בבית". קונטה הוסיף כי כל אירועי הספורט באיטליה יושהו עד הודעה חדשה וכי סגירת מוסדות החינוך במדינה תימשך לכל הפחות עד ה-3 באפריל. 

הצעד הדרמטי של הממשלה האיטלקית מגיע לאחר שאתמול הוכרז על הטלת הסגר על אזורים נרחבים בצפון המדינה שבהם חיים כ-16 מיליון בני אדם. בתוך כשבועיים נדבקו באיטליה, שבה חיים כ-60 מיליון נפש, יותר מ-9,000 בני אדם בנגיף הקורונה, 463 מתו. איטליה היא המדינה השנייה במניין הנדבקים בנגיף אחרי סין.

לכל העדכונים

בתוך כך, זהו היום השני ברציפות שבו נרשמו ירידות חדות בבורסההישראלית בעקבות משבק הקורונה. המדדים המובילים, תל אביב 35 ו-125, ירדו היום בכ-6.5%. לשם השוואה, אותן ירידות נרשמו כחודש לאחר תחילת המשבר הכלכלי העולמי באוקטובר 2008. פתיחת המסחר בבורסה הישראלית נדחתה הבוקר בשעה וחצי בפעם הראשונה מזה 12 שנים. השיא ההתרסקות היום, הגיעו שני המדדים המובילים לירידה של כ-9%. 


ענפי האנרגיה, התעופה, הביטוח והטקסטיל הובילו את הירידה גם היום. המסחר בוול-סטריט הופסק כמה דקות לאחר שנפתח, בעקבות ירידות חדות של יותר מ7% במדדים וחשש מקריסה. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ניסה לטעון בטוויטר שהנפילות במחירי הנפט שהתרחשו היום בכלל טובות לציבור. 

הפופולריים