בתום פגישתם: פוטין וארדואן סיכמו על הפסקת אש בצפון סוריה

פוטין וארדואן סיכמו על הפסקת אש בסוריה
נשיא טורקיה אישר כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה החל מחצות הלילה • נשיא רוסיה הביע שמחה על כך שנמצאה שפה משותפת עם מקבילו הטורקי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין ורג'יפ ארדואן, נשיא רוסיה ונשיא טורקיה
צילום: אי-פי

המבצע נגד כוחות אסד: העיתון הטורקי דיילי סבאח מדווח הערב (חמישי) כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומקבילו הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן, הגיעו להסכמות על הפסקת אש באידליב שבצפון סוריה. פוטין הביע שמחה על כך שנמצא מחנה משותף בינו לבין ארדואן. נשיא טורקיה אישר כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה החל מחצות הלילה.


ארדואן הוסיף כי טורקיה שומרת לעצמה את הזכות להגיב במקרה של תוקפנות כלפי כוחותיה היושבים באזור אידליב. הצבא הרוסי, לדברי המנהיג הטורקי, ידאג להעביר סיוע לסורים בזמן הפסקת האש. 

בשבוע שעבר הודיעה רוסיה כי שני כלי שיט החמושים בטילי שיוט ומוצבים בים השחור, יישלחו לחופי סוריה. זאת בעקבות התקיפות באידליב, המיוחסות לצבא אסד, בהן נהרגו 33 חיילים של צבא טורקיה. בתקופה האחרונה כוחות טורקיים הגבירו את נוכחותם באזור אידליב בעקבות המבצע של צבא סוריה באזור. 

משרד הביטחון הטורקי פירסם פרטים ממתקפת התגובה, לפיהם חוסלו חמישה מסוקים של צבא אסד, 23 טנקים, שתי מערכות הגנה אוויריות וכ-309 חיילים "נוטרלו". סוכנות הידיעות הרוסית "נובוסטי" דיווחה כי האבטחה סביב השגרירות הרוסית בבירה אנקרה תוגברה.

הפופולריים