נגיף קורונה: מקרה מוות ראשון בארה"ב כתוצאה מהידבקות

מקרה מוות ראשון בארה"ב מקורונה
טראמפ קרא ל"פוליטיקאים, אנשי ציבור ותקשורת - אל תעוררו פאניקה בציבור". הוא המליץ לאזרחים אמריקנים שלא לטייל באזורים נגועים באיטליה ובקוריאה הדרומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנגיף הסיני 29.01.20
צילום: צילום: אי-פי

רשויות הבריאות בארצות הברית הודיעו הערב (שבת) על מקרה מוות ראשון מן הנגיף על אדמת המדינה. לפי גורמים במדינה, האדם שמת היה תושב מחוז קינג שבמדינת וושינגטון, המחוז המאוכלס ביותר במדינה, שבו גם העיר סיאטל שיש בה יותר מ-700 אלף תושבים. עד כה ידוע על 59 בני אדם שנדבקו בנגיף בארצות הברית אך גורמים במדינה הביעו חשש שהמחלה מתפשטת, בעיקר בחוף המערבי.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא הערב ל"פוליטיקאים, אנשי ציבור ותקשורת - אל תעוררו פאניקה בציבור". לדבריו, "הרבה אנשים עובדים כרגע על עניין הקורונה. זה קשה אבל הם עושים את המרב". טראמפ הוסיף כי "אחד הצעדים שהחלטנו עליו זה להטיל מגבלות על מספר מדינות זרות, כמו סין. המספרים בירידה גם שם".

טראמפ ציין כי הוא ממליץ לאזרחים אמריקנים שלא לטייל באזורים באיטליה ובקוריאה הדרומית שנדבקו בנגיף קורונה. "תהליך ההפצה של הנגיף בהאטה", אמר, "וזה נותן לנו זמן לבצע מהלכים קריטים ולמומחים למצוא פתרון. אנחנו לוקחים צעדים משמעותיים כדי להילחם בנגיף. אנחנו היעד מספר אחת לתיירות בעולם ועדיין אנחנו לא בראש רשימת המדינות הנדבקות".

באיטליה הודיעו השלטונות כי מניין הנדבקים בנגיף בשטחה חצה את קו ה-1,000. מספר המתים מקוביד 19, המחלה שהנגיף גורם עלה במדינה בשמונה, ועומד כעת על 29. באיטליה יישארו בתי ספר ואוניברסיטאות סגורים גם בשבוע הבא בשלושה מחוזות בשל התפרצות הנגיף במדינה. בצרפת הודיעו רשויות הבריאות כי מספר הנדבקים בנגיף עלה ל-100 מאה. בשך המצב, בוטלו כל האירועים שבהם אמורים להשתתף מעל 5,000 בני אדם.

בתוך כך הודיעו הרשויות בקוריאה הדרומית שבה מספר הנדבקים הגבוה ביותר מחוץ לסין שהצבא ייפרס ויסייע בהתמודדות עם ההתפרצות. באיטליה יישארו בתי ספר ואוניברסיטאות סגורים גם בשבוע הבא בשלושה מחוזות בשל התפרצות הנגיף במדינה. גם בצרפת בוטלו כל האירועים שבהם אמורים להשתתף מעל חמשת אלפים בני אדם בשל החשש מקורונה. לאורך היום הודיעו מדינות נוספות על מקרים ראשונים של נדבקים בנגיף בתחומן.

הפופולריים