האירועים באידליב: רוסיה תשלח כלי שיט חמושים לסוריה

האירועים באידליב: רוסיה תשלח כלי שיט חמושים
שני כלי שיט עם טילי שיוט יועברו לאזור מהים השחור. הטורקים קוראים להטיל סגר אווירי על המרחב בצפון סוריה. נאט"ו גינתה את התקיפות בהן נהרגו 33 חיילים טורקים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקרבות באידליב, פברואר 2020
צילום: צילום: אי-פי

רוסיה הודיעה הבוקר (שישי) כי שני כלי שיט החמושים בטילי שיוט ומוצבים בים השחור, יישלחו לחופי סוריה. זאת בעקבות התקיפות באידליב, המיוחסות לצבא אסד, בהן נהרגו 33 חיילים של צבא טורקיה. בתקופה האחרונה כוחות טורקיים הגבירו את נוכחותם באזור אידליב בעקבות המבצע של צבא סוריה באזור. כמו כן, באנקרה קוראים להטיל סגר אווירי על מרחב אידליב. 

משרד הביטחון הטורקי פירסם פרטים ממתקפת התגובה, לפיהם חוסלו חמישה מסוקים של צבא אסד, 23 טנקים, שתי מערכות הגנה אוויריות וכ-309 חיילים "נוטרלו". סוכנות הידיעות הרוסית "נובוסטי" דיווחה כי האבטחה סביב השגרירות הרוסית בבירה אנקרה תוגברה.

בנאט"ו גינו את התקיפה הסורית. ינס סטולטנברג, מזכ"ל הארגון, פרסם הודעת גינוי לתקיפה. הוא קרא למשטרו של אסד ותומכיו מרוסיה לציית לחוק הבינלאומי ולהצטרף למאמצי השלום של האו"ם ליישוב הסכסוך בסוריה. 

משרד ההגנה הרוסי הגיב לתקרית וטען שלפי המידע שניתן לו על ידי הטורקים, צבא טורקיה לא היה אמור להיות מוצב באזור שהותקף אמש. רוסיה אומרת כי הכוח הטורקי היה נוכח בזירת התקרית לצד כוחות סוריים. עוד נאמר בהודעת משרד ההגנה הרוסי כי חיילי צבא טורקיה נהרגו בהפגזה של המקום וכי רוסיה לא תקפה באזורים בהם מוצבים הטורקים באופן רשמי ברחבי מחוז אידליב.

האו''ם הזהיר שהסיכון לעוד הסלמה במדינה גובר ככל שהשעות נוקפות, וקורא לנקוט צעדים דחופים. מזכיר הארגון גוטרש שב וקרא לכונן מיד הפסקת אש, והביע את דאגתו לשלומם של האזרחים באזורי הקרבות. בהודעת משרד החוץ בוושינגטון הודגש כי ארצות הברית מתייצבת לימין בעלת בריתה – טורקיה. 

הפופולריים