ברני סנדרס לא ישתתף בוועידת איפא"ק

ברני סנדרס לא ישתתף בוועידת איפא"ק
הסנטור צייץ שהחליט לא להגיע לוועידה כי היא "נותנת במה למנהיגים שמתנגדים לזכויות הבסיסיות של הפלסטינים". לדבריו, אם ייבחר לנשיא יתמוך בזכויותיהם של הישראלים ושל הפלסטינים ויפעל להביא שלום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסנאטור הדמוקרטי ברני סנדרס במהלך עימות בין המועמדים לנשיאות 20.12.19
צילום: צילום: אי-פי

המועמד הדמוקרטי המוביל בפריימריז לנשיאות, הסנטור ברני סנדרס, הודיע הלילה כי לא ישתתף בוועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא״ק בשבוע הבא. בציוץ שכתב בטוויטר הסביר סנדרס כי החליט לא להגיע לוועידה מכיוון שהיא ״נותנת במה למנהיגים שמביעים גזענות ומתנגדים לזכויות הבסיסיות של הפלסטינים״.

סנדרס הוסיף: "לישראלים יש זכות לחיות בשלום ובבטחון וכך גם לפלסטינים". לדבריו, אם יבחר לנשיא, יתמוך הן בזכויותיהם של הישראלים והן באלו של הפלסטינים, ויעשה כל שביכולתו להביא שלום וביטחון לאזור.

סנדרס שניצח בפריימריז בנבאדה מוביל את המרוץ עם 31 צירים. אחריו נמצא פיט בוטיג'ג' עם 22 צירים. אך עדיין מדובר בשלב מוקדם מאוד של הבחירות המקדימות, וכדי לזכות במועדמות יש צורך ב-1,991 צירים. 

סנדרס, המכהן כסנאטור מטעם מדינת וורמונט מאז 2007, הפך את נושא הבריאות למרכיב המרכזי בקמפיין שלו. סקרים מקדימים הראו כי הייתה תמיכה רבה לתוכנית הבריאות שהציג בקרב ציבור המצביעים למפלגה במדינה. בתחילת החודש נערכו הפריימריז באייווה ובהן ניצח בוטיג'ג' שהוביל על סנדרס ברוב דחוק. 

הפופולריים