בקוריאה הדרומית מאשימים: כת נוצרית גרמה להתפשטות הנגיף

בקוריאה הדר' מאשימים: כת גרמה להתפשטות הנגיף
במדינה מאשימים – חברי כנסייה שמתנהלים ככת מסרבים לחבוש מסכות, גם אם חלו בנגיף. באיטליה הודיעו על סגירה של חלק ממוסדות הציבור, ובאיראן יש המפקפקים בנתונים הרשמיים של הממשלה על מספר החולים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפרצות קורונה בקוריאה הדרומית
צילום: צילום: רויטרס

קוריאה הדרומית שרויה תחת חשש להתפשטות רחבה של נגיף קורונה: בתוך יום אחד בלבד הוכפל מספר החולים הקוריאנים בנגיף והוא עומד כעת על 433 בני אדם. הסיפור בקוריאה מתמקד בחברי כנסיית שינצ'נג'י, קהילה המתנהגת כמו כת, שאחת מחברותיה אובחנה כחולה בקורונה, אך חמקה מבית החולים והלכה לכינוס של הכנסייה בו נכחו יותר מ-1,000 בני אדם. עד כה מתו שני אזרחים דרום קוריאנים מנגיף הקורונה.

חברי הכנסייה מגיעים להתכנסויות הללו גם בעת שהם חולים, אסור להם לחבוש מסיכות וכך, חושדים במדינה, נדבקו רבים מאוד מהם בנגיף.

"הם נוהגים ללכת לכנסיות אחרות כדי למשוך מתפללים חדשים", סיפר תושב העיר דיגו, שבה נמצאת הכנסייה. "זה מדאיג אותי כי אנחנו לא יודעים לאילו כנסיות הם הולכים והם עלולים להדביק אנשים אחרים".

יותר מ-1,200 קוריאנים דיווחים על תסמינים העלולים להתברר כהידבקות בקורונה, וההתפתחויות הללו הביאו את הרשויות במדינה להעריך כי בימים הקרובים עלולה להתרחש קפיצה גדולה מאוד בשיעור הנדבקים בנגיף.

בארגון הבריאות העולמי יש חשש אמיתי משלב שבו לא ניתן יהיה להכיל את המגיפה הזאת והיא תתפשט למדינות רבות. החשש הוא ממדינות מתפתחות כמו באפריקה. בארגון הבריאות כבר עובדים בהכשרת צוותי רפואה לניטור, טיפול ובעיקר איתור של חולי קורונה ומתן מענה מתאים. זה קריטי מכיוון שאם הנגיף יגיע בשיעורים גדולים למדינה מתפתחת, היכולת לשלוט על הנגיף היא קטנה הרבה יותר. חלקים בקהילה המדעית כבר מדברים לא על מיגור התופעה או שלילתה או עצירתה, אלא רק על צמצום והכלה. כלומר תהיה קורונה בכל מדינה אבל צריך יהיה לצמצם אותה. ממחשבה של עצירת ההתפשטות העולמית, לרצון לחיות ולצמצם למינימום את הפגיעה בציבור הרחב.

 

הפופולריים