העימות הדמוקרטי: טבילת האש של בלומברג

העימות הדמוקרטי: טבילת האש של בלומברג
וורן כינתה את בלומברג "מיליארדר שחצן". סנדרס וביידן טענו כי כראש עיר, פגע בלומברג בזכויותיהם של תושבים אפרו-אמריקנים והיספאנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
העימות הדמוקרטי, 19.02.2020
צילום: צילום: אי-פי

בלאס וגאס החל לפנות בוקר (חמישי) עימות המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות ארצות הברית. בעימות השמיני במספר, השתתף בפעם הראשונה ראש עיריית ניו-יורק לשעבר מייקל בלומברג, שגם ספג את רוב האש מיריביו למירוץ.


בפתיחת העימות האשימה הסנאטורית אליזבת וורן את בלומברג כמי שכינה בעבר נשים "לסביות בעלות פני סוס". וורן אף כינתה את בלומברג "מיליארדר שחצן". להתקפה על בלומברג הצטרפו עם הסנאטור ברני סנדרס וכן סגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן. השניים טענו כי כראש עיר, פגע בלומברג בזכויותיהם של תושבים אפרו-אמריקנים והיספאנים.

בשבוע שעבר ניצח ברני סנדרס בבחירות המקדימות במפלגה שהתקיימו במדינת ניו-המפשייר. פיט בוטיג'ג' סיים שני בהפרש קטן. איימי קלובשר הפתיעה והגיעה למקום השלישי. אליזבת וורן וג'ו ביידן נשארו מאחור.

בחודש נובמבר האחרון הודיע בלומברג רשמית על התמודדותו על מועמדות במירוץ המפלגה הדמוקרטית לבחירות בארצות הברית. בלומברג כתב באתר האינטרנט שלו: "אני מתמודד על הנשיאות, כדי להביס את דונלד טראמפ וכדי לשקם את ארצות הברית". בלומברג נמנע מלהשתתף בעימותי המפלגה הקודמים.

הפופולריים