ביקור מפתיע: משלחת של מנהיגי יהדות ארה"ב ביקרה בסעודיה

משלחת של מנהיגי יהדות ארה"ב ביקרה בסעודיה
55 בכירים בקהילה, החברים בוועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים האמריקנים, נפגשו בחשאי עם בכירים בריאד. זוהי הפעם הראשונה מזה ארבעה עשורים שארגון יהודי מגיע לביקור בסעודיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמאן
צילום: צילום: אי-פי

משלחת של מנהיגי יהדות ארצות הברית ביקרה השבוע בסעודיה כאורחת ארמון המלוכה - כך פורסם אתמול (חמישי) ב"חדשות הערב". במשלחת היו 55 בכירים בקהילה, החברים בוועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים האמריקנים. לבקשת הסעודים הביקור נשמר בסוד עד לסיומו. זוהי הפעם הראשונה מזה ארבעה עשורים שארגון יהודי מגיע לביקור בסעודיה. 


בשיחות עם בכירים בריאד עלו לדיון סוגיות אזוריות כמו החשש המשותף מאיראן ותוכנית טראמפ. הסעודים אמרו לבני שיחם כי הם מעונינים לגשר על הפערים עם ישראל, אבל לא דיברו על אפשרות של פגישה רמת דרג בקרוב בין מנהיגים ישראלים וסעודים. חברי ועידת הנשיאים הגיעו הלילה לישראל מביקורם בסעודיה ויפגשו בקרוב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הביקור של המשלחת בריאד הוא חלק מהניסיונות של הממלכה להתקרב לקהילה היהודית בארצות הברית. לפני כשנה וחצי נפגש יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן עם ארגונים יהודיים בניו יורק. ההערכות הן שסעודיה מנסה לפתח קשרים עם הקהילה היהודית כדי להתקרב לארצות הברית או כדרך להעביר מסרים לישראל. 

הפופולריים