דיווח בארה"ב: טראמפ הסכים עקרונית להסכם שלום עם טליבאן

דיווח: טראמפ הסכים עקרונית להסכם עם טליבאן
קודם לדיווח ברשת פוקס, אמרו מקורות בוושינגטון לסוכנות הידיעות רויטרס כי אפשר שהסכם שלום עם טליבאן ייחתם עוד החודש • הסנאט האמריקני החל לדון הלילה בהצעת חוק שתגביל את סמכות הנשיא טראמפ לפתוח במלחמה עם איראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ממריא למיאמי, 23 בינואר 2020
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החליט עקרונית לאמץ הסכם שלום עם טליבאן באפגניסטן, כך מדווחת הלילה (חמישי) רשת פוקס האמריקנית. לפי שעה אין לדיווח אישור מכל מקור אחר. קודם לכן אמרו מקורות בוושינגטון לסוכנות הידיעות רויטרס כי אפשר שהסכם שלום עם טליבאן ייחתם עוד החודש.

במקביל, הסנאט האמריקני החל לדון הלילה בהצעת חוק שתגביל את סמכות הנשיא טראמפ לפתוח במלחמה עם איראן. ההערכה היא כי ההצעה תאומץ, משום ששמונה סנאטורים רפובליקנים הצטרפו למחנה הדמוקרטי המקדם אותה.

עד כה הסתמך הנשיא האמריקני על הרוב הרפובליקני בסנאט כדי לסכל חקיקה שאינה לרוחו, ואם יצביע הסנאט בעד החוק - טראמפ צפוי להטיל עליו וטו. בציוץ בטוויטר הזהיר נשיא ארצות הברית את הסנאט שלא לאמץ חוק המגביל את סמכויותיו. "מדיניותנו כלפי איראן מצליחה יפה מאד, וזה אינו הזמן להפגין חולשה. אם תקשרו את ידיי, איראן תחגוג. זה יעביר מסר שלילי מאד. הדמוקרטים עושים זאת רק כדי להביך את המפלגה הרפובליקנית", כתב טראמפ.

בחודש שעבר, בעקבות חיסולו של מפקד כח קודס האיראני קאסם סולימאני, אימץ בית הנבחרים האמריקני גירסה משלו לחוק המגביל את סמכות הנשיא ליזום מלחמה עם איראן.

הפופולריים