תאילנד: כוחות הביטחון הרגו את החייל שרצח 26 בני אדם

תאילנד: החייל שהרג 26 בני אדם בקניון – חוסל
אחרי שעות ארוכות הצליחו כוחות הביטחון להרוג את היורה שיצא למסע הרג. הוא החזיק בכמה אנשים כבני ערובה והצליח לברוח מהכוחות. הוא תיעד את האירוע בחשבון הפייסבוק שלו • ראש הממשלה התאילנדי: המניע של היורה - בעיות אישיות בנוגע למכירת קרקע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הירי בתאילנד, פברואר 2020
צילום: צילום: אי-פי

כוחות הביטחון חיסלו הבוקר (ראשון) את החייל שביצע את הירי ההמוני במרכז הקניות בעיר נקהון ראטסימה, שבצפון מזרח המדינה. לפי הדיוחים הוא הרג לפחות 26 בני אדם במסע ההרג אליו יצא, ואותו תיעד בחשבון הפייסבוק שלו. 57 בני אדם נפצעו באירוע. לפי הדיווחים מהמקום, היורה הצליח להתחמק בשלב מסוים מהמשטרה, אחרי שבקרב יריות בחניון של הקניון, הוא ירה במכל גז שגרם להתלקחות שבחסותה נמלט למחסן. ראש הממשלה במדינה מסר שהמניע של החייל היה "בעיות אישיות בנוגע למכירת קרקע".

כ-16 קורבנות נמצאו בקניון, שלושה בבסיס שבו שירת החייל, ואדם נוסף ברחוב הסמוך לקניון. בנוסף אליהם ידוע על איש כוחות הביטחון שנהרג בקרב יריות עם החייל. שישה בני אדם נפצעו עם התחדשות הירי ופונו ממתחם הקניות. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי עשרות בני אדם נראו בורחים מהאזור. "הבנגקוק פוסט" דיווח כי בין ההרוגים ישנו גם מפקדו של החייל. על פי הערכות, הרקע לאירוע הוא סכסוך אישי ולא פעולת טרור. 

צבא תאילנד הודיע כי כוחותיו פרצו למרכז הקניות בסיוע כוחות משטרה וסייעו למי שנותר במקום לצאת מהמתחם. עשרות אנשים הוצאו בקבוצות, בהם ילדים ומבוגרים. החייל העלה תמונות לחשבון הפייסבוק שלו בזמן מסע הירי, נוסף על כך הוא שידר סרטון קצר של 10 שניות, אך הצפייה בו נחסמה על ידי הרשת החברתית. 

הפופולריים