מניין המתים מווירוס קורונה עלה ל-813 – יותר מנגיף סארס

מניין המתים מקורונה עלה ל-813 – יותר מסארס
רשויות הבריאות בסין עדכנו שכמות הנדבקים במדינה עלתה ל-37,198. ביממה האחרונה התגלו 2,656 מקרים חדשים, רובם במחוז חוביי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התמודדות עם וירוס קורונה בטאיוואן, פברואר 2020
צילום: צילום: אי-פי

רשויות הבריאות במחוז חוביי שבסין הודיעו הלילה (ראשון) כי מניין הנספים מנגיף קורונה במדינה עלה ל-811 בני אדם. בכך עלה מספר המתים בעולם מהידבקות בנגיף ל-813, יותר מנגיף סארס בין השנים 2002 ל-2003, שעמד על 774. בסך הכל נדבקו עד כה בסין 37,198 בנגיף החדש.

אתמול אישרה שגרירות ארצות הברית בסין כי אזרח אמריקני מת מהנגיף בבית החולים ווהאן, העיר שבה התפרצה המחלה לפני כחודשיים. בשגרירות לא הוסיפו מידע אם האיש בן ה-60 גר בעיר או טייל בה. בתוך כך, השגרירות היפנית במדינה גם כן הודיעה על מקרה מוות ראשון של אזרח שלה. משרד הבריאות הצרפתי עדכן שמספר החולים במדינה עלה ל-11, ביניהם חמישה אזרחים בריטים ששהו באותו אתר סקי ובאו במגע עם אדם שהיה בסינגפור.

בד בבד נמסר כי בספינת התענוגות "דיימונד פרינסס", העוגנת מול חופי יפן ואלפי נוסעיה נתונים בבידוד התגלו עוד שלושה נשאי קורונה. בכך עלה מספר הנוסעים ואנשי הצוות שנדבקו ל-64. 

משרד הבריאות הרחיב בסוף השבוע שעבר את הגדרת החשד להידבקות, והתינוקת, שסובלת מחום, עונה להגדרות אלה. על פי הנהלים החדשים, אדם ששהה במגע הדוק עם חולה מאומת או שב-14 יום שקדמו להופעת התסמינים שהה בסין, הונג קונג, תאילנד, יפן, סינגפור, דרום קוריאה או מקאו - עליו לגשת למרפאה. התסימינים אותם ציין המשרד: חום של יותר מ-38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר.

הפופולריים