תאילנד: חייל ירה למוות ב-21 בני אדם במרכז קניות במדינה

תאילנד: חייל ירה למוות ב-21 בני אדם בקניון
כלי תקשורת דיווחו כי היורה חמק ממתחם הקניות לאחר שחודש הירי במקום בפעם השלישית • בני הערובה שהוחזקו בידי החייל הצליחו להימלט • כוחות צבא ומשטרה נמצאים במקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות הביטחון מפנים אנשים מהקניון בתאילנד בו בוצע הירי 08.02.20
צילום: -

כלי תקשורת בתאילנד דיווחו הלילה (שבת) כי החייל שביצע את הירי ההמוני במרכז הקניות בעיר נקהון ראטסימה, שבצפון מזרח המדינה - נמלט מהמקום. לפי הדיווחים לאחר קרב יריות בחניית הקניון, החייל ירה במכל גז, וגרם להתלקחותה של שריפה ונמלט מהמקום. בהמשך דווח על כך שחייל שהגיע למקום נהרג ושניים נוספים נפצעו בפשיטה של הצבא. בכך עלה מניין ההרוגים ל-21. 

כ-16 קורבנות נמצאו בקניון, שלושה בבסיס שבו שירת החייל, ואדם נוסף ברחוב הסמוך לקניון. שישה בני אדם נפצעו עם התחדשות הירי ופונו ממתחם הקניות, כעת עומד מניין הפצועים באירוע על 36.

כלי תקשורת במדינה דיווחו כי עשרות בני אדם נראו בורחים מהאזור. "הבנגקוק פוסט" דיווח כי בין ההרוגים ישנו גם מפקדו של החייל. על פי הערכות, הרקע לאירוע הוא סכסוך אישי ולא פעולת טרור. 


צבא תאילנד הודיע כי כוחותיו פרצו למרכז הקניות בסיוע כוחות משטרה וסייעו למי שנותר במקום לצאת מהמתחם. עשרות אנשים הוצאו בקבוצות, בהם ילדים ומבוגרים. החייל העלה תמונות לחשבון הפייסבוק שלו בזמן מסע הירי, נוסף על כך הוא שידר סרטון קצר של 10 שניות, אך הצפייה בו נחסמה על ידי הרשת החברתית. 

הפופולריים