תיעוד: מטוס "פגסוס" נבקע בנחיתה באיסטנבול, שלושה הרוגים ו-179 פצועים

תיעוד: מטוס נבקע בנחיתה באיסטנבול, 3 נהרגו
מטוס החטיא את מסלול הנחיתה בנמל התעופה וגופו נבקע לחלקים. על המטוס היו שני ישראלים שנפצעו קל. לפנות בוקר נהרגו במדינה 31 בני אדם בשתי מפולות שלגים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונת המטוס בשדה התעופה באיסטנבול, טורקיה, 5 בדצמבר 2020
צילום: צילום: די-הייג'-אי

שלושה בני אדם נהרגו ו-179 נפצעו באיסטנבול בתאונה שבה החטיא מטוס של חברת "פגסוס" את מסלול הנחיתה בנמל התעופה שביחה גוקצ'ן. שלטונות טורקיה לא פירטו את דרגות החומרה של הפציעות, אך מושל איסטנבול, עלי ירליקאיה, הודיע כי מצבם של שני הטייסים קשה. בין הנוסעים היו שני ישראלים שנפצעו קל ופונו לבית חולים עם חבלות קלות.

במטוס של חברת החסך הטורקית היו כ-180 נוסעים והוא המריא מאיזמיר בטיסת פנים לבירה. המטוס, מדגם בואינג 737, נחת סמוך למסלול הנחיתה בשדה וגופו נבקע בשלושה מקומות. לדברי המושל, המטוס נאלץ לנחות באופן שבו נחת בשל תנאי מזג אוויר ירודים.


זוהי תאונה שלישית של "פגסוס" במהלך נחיתה בשנתיים האחרונות. לפני כחודש החטיא מטוס השייך גם הוא לחברה את מסלול הנחיתה באותו נמל תעופה באיסטנבול. באירוע ההוא לא היו נפגעים.

לפנות בוקר נהרגו בטורקיה 31 בני אדם בשתי מפולות שלגים במזרח המדינה, סמוך לגבול עם איראן. 26 מההרוגים הם אנשי חילוץ שהגיעו לאתר שני נעדרים שנפגעו במפולת שהתרחשה אתמול, בה נהרגו חמישה בני אדם. תוך כדי מאמצי החילוץ, אירעה מפולת נוספת ופגעה במחלצים. לפחות 53 בני אדם נפצעו.


הפופולריים