הקלטות מגדל הפיקוח מוכיחות - האיראנים ידעו על הפלת המטוס מהרגע הראשון

הקלטות: האיראנים ידעו מיד על הפלת המטוס
לאחר התרסקות מטוס הנוסעים האוקראיני בחודש ינואר מיהרה רשות התעופה באיראן לתלות את האסון ב"כשל טכני". ההקלטות שפורסמו בטלוויזיה באוקראינה מראות כיצד פקחי הרשות ראו את כל האירוע לעיניהם - משיגור הטיל, דרך הפגיעה ועד ההתרסקות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גופות נוסעי המטוס האוקראיני שהתרסק בטהראן, 08.01.20
צילום: צילום: אי-פי

הקלטות רשת הקשר של מגדל הפיקוח בשדה התעופה בטהראן, שהודלפו מהחקירה הבין-לאומית המתנהל, בנוגע להפלת המטוס האוקראיני לפני חודש ופורסמו היום (שני), מראות כי רשות התעופה האזרחית של איראן ידעה כבר מראשית האירוע שהמטוס הופל על ידי טיל.

לאחר התרסקות המטוס האוקראיני בינואר, רשות התעופה האיראנית, גוף החבר בארגון התעופה האזרחית הבין-לאומי, מיהרה להכחיש כי המטוס הופל על ידי טיל. ההקלטות שפורסמו בטלוויזיה האוקראינית מראות כי אנשי הרשות שעבדו במגדל הפיקוח חזו בשיגור הטיל ובפגיעתו במטוס. גורם ברשות התעופה האיראנית גינה את הדלפת ההקלטה לכלי התקשורת.

בשמונה בינואר, כמה שעות לאחר חיסול הגנרל האיראני קאסם סולימאני, התרסק מטוס חברת התעופה הבין-לאומית האוקראינית מעל שדה התעופה באיראן. 169 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו. הדיווחים הראשונים מאיראן על ההתרסקות ייחסו למטוס כשל טכני שהביא לנפילתו. רק שלושה ימים לאחר ההתרסקות לקח חיל האוויר של משמרות המהפיכה אחריות על הפלת המטוס, בשל טעות בזיהוי. "הייתי מעדיף למות כדי שתאונה כזו לא תתרחש", אמר מפקד החיל.

הפופולריים