דיווח בניו יורק טיימס: ארה"ב חיסלה את מנהיג ארגון אל קאעידה בתימן

דיווח: מנהיג ארגון אל קאעידה בתימן חוסל
בארצות הברית בטוחים כי הצליחו להרוג אותו אך עד כה לא התקבל לכך אישור רשמי • על פי הדיווח, מותו יהיה מכה של ממש לארגון, שניסה להוציא מתימן פיגועים באירופה ובארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קאסם אל רימי מנהיג אל קאעידה בתימן בשנת 2009
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית ממשיכה עם מדיניות החיסולים במזרח התיכון. הניו יורק טיימס מדווח היום (שבת) כי מנהיג ארגון אל קעידה בתימן, קאסם אל רימי, חוסל מהאוויר. בארצות הברית בטוחים כי הצליחו להרוג אותו אך עד כה לא התקבל לכך אישור רשמי.

על פי הדיווח, מותו יהיה מכה של ממש לארגון, שניסה להוציא מתימן פיגועים באירופה ובארצות הברית. בתוך כך, דוח מומחים שהוגש למועצת הביטחון של האו"ם קובע כי המורדים החות'ים הנתמכים בידי איראן מקבלים אספקה של חלקים לכלי טיס לא מאוישים וכלי נשק, וכי למקצתם מאפיינים הדומים לאמצעי לחימה המיוצרים באיראן.

בתחילת החודש שעבר, ארצות הברית חיסלה את מפקד "כוח קודס", קאסם סולימאני, בנמל התעופה הבין־לאומי בבגדאד. בנוסף אליו חוסלו גם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות השיעיות הפרו איראניות, אבו מהדי אל־מוהנדיס, ואחראי על הקשרים והפרוטוקולים במיליציות מוחמד רידא אל־ג'אברי. בהודעת משמרות המהפכה לאחר החיסול נמסר: "סולימאני הוצא להורג בתקיפת מסוקים אמריקניים". 

בחודש אוקטובר האחרון ארצות הברית חיסלה את מנהיג דאעש אבו בכר אל־בגדאדי בסוריה, בפעילות של כוחות מיוחדים של הצבא האמריקני. "עשינו צדק עם הטרוריסט מספר אחד. תפיסתו ולכידתו הייתה הדבר הראשון בסדר העדיפות הביטחוני של ממשלתי", אמר טראמפ בהצהרה שמסר בבית הלבן עם חיסולו. "כוחותינו הצליחו לעשות זאת באופן מעורר השראה".

הפופולריים