חברת ריגול ישראלית נחקרת בארה"ב בחשד לפריצה למוסדות ממשלתיים אמריקניים

חברת ריגול ישראלית נחשדת שפרצה למוסדות בארה"ב
הבולשת הפדרלית האמריקנית חוקרת אם לחברת NSO היה חלק גם בפריצה לחברות ואישים אמריקנים. החקירה החלה לפני שלוש שנים, והתרחבה לאחר שפייסבוק תבעה את NSO, והאשימה אותה בפריצה ל-1,400 משתמשים בווטסאפ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבוצת NSO הישראלית
צילום: צילום: אי-פי

הבולשת הפדרלית האמריקנית חוקרת את חברת הריגול הישראלית NSO בחשד לפריצה למוסדות ממשלתיים, לחברות ולאישים אמריקנים. כך מדווחת הלילה (שישי) סוכנות הידיעות רויטרס.

על פי הדיווח, החקירה החלה לפני כשלוש שנים ובחנה אם החברה הישראלית השיגה מידע מפצחנים אמריקנים שאיפשר לה לחדור למכשירי טלפונים חכמים. חקירת הבולשת התרחבה לאחר שפייסבוק תבעה את NSO, והאשימה אותה בפריצה ל-1,400 משתמשים בווטסאפ שבבעלות פייסבוק.

מוקדם יותר החודש הועלתה הערכה באו"ם כי תוכנת ריגול ישראלית מבית היוצר של חברת NSO הייתה מעורבת בפריצה לטלפון של מנכ"ל חברת אמזון ג'ף בזוס, ממנו נגנבו פרטי מידע רבים. מומחים באו"ם טענו גם  כי ייתכן שהטלפון הנייד של בזוס נפרץ על ידי הודעה שנשלחה מהטלפון הנייד של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן.

מהשגרירות הסעודית בוושינגטון נמסר כי אין אמת בדיווחים הקושרים את בן סלמן לפריצה לטלפון של בזוס. מחברת NSO נמסר: "אנו המומים מהדיווחים בתקשורת על הפריצה לכאורה לטלפון של מר בזוס. אם אכן הדבר נכון, על הרשויות לחקור את הנושא. אנו יכולים לומר באופן חד משמעי שלא בוצע שימוש בטכנולוגיה שלנו בהקשר הנדון".

הפופולריים