הצעירה הבריטית: הישראלים היו כמו להקה של חיות

הצעירה הבריטית: הישראלים היו כמו להקת זאבים
הצעירה התראיינה לדיילי מייל הבריטי: "אני לא יודעת כמה מהם אנסו אותי, את לא סופרת, אי אפשר לספור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצעירה הבריטית שהואשמה בבדיית אונס בידי 12 צעירים ישראלים
צילום: צילום: אי-פי

פרשת המין בקפריסין: הצעירה הבריטית, שהורשעה בבדיון אונס על ידי קבוצת ישראלים, התראיינה היום (שני) ב"דיילי מייל" הבריטי וטענה כי 12 הישראלים תקפו אותה "כמו חיות". עוד טענה כי אחד מהם הדביק אותה למיטה בכוח בעוד שאר הצעירים עמדו בתור על מנת לנצל אותה: "הם היו כמו להקה של חיות, להקת זאבים".

בריאיון  סיפרה הצעירה על מה שקרה לטענתה: "חשבתי שאם לא אצא מפה עכשיו אני אמות. אני לא יודעת כמה מהם אנסו אותי, את לא סופרת, אי אפשר לספור. הם עמדו בתור, בהתרגשות, דיברו וצעקו בעברית. ניסיתי להלחם בהם אך פשוט לא יכולתי". 

לפני כעשרה ימים הצעירה הגישה ערעור על פסק הדין לבית המשפט העליון של קפריסין בטענה שאכן נאנסה, אך אולצה לחזור בה מעדותה לאחר שבמשטרה המקומית הופעל עליה לחץ כבד. בערעור נכתב שהצעירה סובלת מהפרעת דחק פוסט טראומתית. כמו כן נטען שהמסמך שבו חזרה מעדותה נחתם אחרי שהייתה נתונה בחקירה זמן רב וללא נוכחות מתרגם. בצוות ההגנה של הצעירה טענו שעתירתם מבוססת והם יהיו מוכנים להגיע עם העתירה עד לפתחו של בית הדין האירופי לזכויות אדם.

בית המשפט בקפריסין גזר בתחילת החודש ארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים על הצעירה. כ-50 ישראלים נסעו לקפריסין לחזק את ידיה של הצעירה והפגינו מחוץ לאולם בית המשפט עם פעילות פמיניסטיות מקומיות.

אימה של הצעירה הודתה למפגינים לאחר השמעת גזר הדין: "אני רוצה להודות לכל מי שהאמין שנשיג צדק. היא חוזרת הביתה". עורך דינה של הצעירה אמר כי הם מתכוונים לחזור עוד היום לבריטניה, ושהם יערערו על ההרשעה וגזר הדין: "אנו חשים הקלה שהילדה חוזרת לבריטניה. זו הייתה סאגה רצינית וטרגית. מדובר בנערה טובה ושמחה שהגיעה לחופשה בקפריסין לקראת תחילת לימודיה באוניברסיטה. היא קיוותה להתחיל פרק חדש בחייה".

הפופולריים