משרד ההגנה האמריקני: חייל נהרג בתאונת התהפכות בסוריה

משרד ההגנה האמריקני: חייל נהרג בתאונה בסוריה
לפי ההודעה מדובר בחייל בן 22 מצפון קרוליינה. נסיבות האירוע נחקרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות אמריקניים יוצאים מאזור הגבול עם סוריה 7.10
צילום: -

משרד ההגנה האמריקני הודיע הלילה (ראשון) כי חייל בן 22, מצפון קרוליינה, נהרג בתאונת התהפכות בסוריה, וכי נסיבות האירוע נחקרות. על פי ההודעה, החייל אנטוניו מור נהרג במחוז דיר א-זור שבצפון-מזרח סוריה במהלך סיור מבצעי. מור שובץ לגדוד ההנדסה 363, בחטיבה 411. לפי גורמים צבאיים בארצות הברית, יש כ-750 חיילים אמריקנים במזרח סוריה.

מפקד כוחות ארצות הברית במזרח התיכון, הגנרל פרנק מקנזי, אמר כי לפי שעה הכוחות האמריקניים שמוצבים בסוריה ימשיכו לעשות את משימותיהם כנדרש. בסיור בחמישה בסיסים שבהם מוצבים חיילים אמריקנים בסוריה אמר הגנרל מקנזי כי הפעילות נגד לוחמי דעאש שוב מתעצמת. לדבריו, הפעילות נגד ארגון המדינה האיסלמית צומצמה בשל המתיחות הגוברת עם איראן.

לפני כחודש צבא ארצות הברית תקף את המטה המרכזי של מיליציה עיראקית המקורבת לאיראן בשם "גדודי חיזבאללה", בגבול שבין עיראק לסוריה. דובר המיליציה שהותקפה ג'עפר אל-חוסייני אמר לערוץ אל-מנאר שמספר ההרוגים עומד על 24 ויש יותר מ-50 פצועים, והוסיף: "אנחנו מחכים לפקודות של ההנהגה כדי להגיב על התוקפנות. בוודאות תהיה תגובה ראויה".


זמן קצר לאחר מכן דווח בערוץ סקיי בשפה הערבית על ירי רקטות לעבר בסיס א-תאג'י צפונית לבגדאד, שיש בו גם נוכחות אמריקנית. הפנטגון אישר את התקיפה והודיע: "תקפנו חמישה יעדים, בסוריה ובעיראק, של המיליציות השיעיות. בתגובה לתקרית שבה נהרג קבלן אמריקני ונפצעו כמה חיילים".

שר ההגנה האמריקני, מארק אספר, הודיע בחודש אוקטובר שקרוב לאלף חיילים אמריקנים יתפנו מצפון סוריה, במסגרת "נסיגה מתוכננת" לאור מדיניות הנשיא טראמפ. בריאיון שהעניק לרשת סי-בי-אס הבהיר אספר כי טראמפ הורה להעביר את הכוחות האמריקנים מצפון סוריה לדרומה אך לא להוציא אותם מן המדינה.

פחות משבועיים לאחר מכן אמר אספר בשיחה עם כתבים, שהתלוו אליו בביקורו במזרח התיכון, כי אלף החיילים האמריקנים שפונו מצפון-מזרח סוריה יוצבו בעיראק ולא ישובו לארצות הברית כפי שהודיע תחילה הנשיא טראמפ. אספר הוסיף שקיימת אפשרות שהחיילים האמריקנים שיועברו לעיראק יופעלו בעתיד בשטח סוריה נגד יעדים של ארגון דאעש.

הפופולריים