משרד הבריאות: להימנע מנסיעות לווהאן שבסין

משרד הבריאות: להימנע מנסיעות לווהאן שבסין
35 מיליון מתושבי סין מצויים בהסגר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. מקרה מוות ראשון נרשם מחוץ למוקד ההתפרצות. עד כה מתו 26 בני אדם כתוצאה מהנגיף ו-830 נדבקו ממנו. בארה"ב התגלה מקרה שני של הנגיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנגיף הסיני, תושבים בסין עם מסיכה
צילום: צילום: אי-פי

משרד הבריאות פרסם היום (שישי) הודעה בה הוא ממליץ להימנע מנסיעות שאינן הכרחיות לעיר ווהאן שבמזרח סין, בה התפרץ נגיף הקורונה. גם המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן פרסם אמש אזהרה דומה.

בארצות הברית התגלה מקרה שני של אדם הנושא את הנגיף. מדובר באישה בשנות ה-60 לחייה, הנמצאת בשיקגו ומצבה מוגדר טוב. ברחבי ארצות הברית מטופלים 63 בני אדם שקיים לגביהם חשד כי הם נושאים את הנגיף.

מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת בסין כי העיר ג'ינגז'ו פתחה בעוצר, זאת כדי לרסן את התפשטות נגיף במדינה. בכך עלה ל-35 מיליון מספר האנשים המושפעים ממדיניות זו. מוקדם יותר אמר דובר ארגון הבריאות העולמי כי מוקדם מדי לקבוע עד כמה חמורה התפרצות הנגיף בסין. הוא הוסיף בתדרוך לכתבים בז'נבה כי מספר הנדבקים צפוי לגדול, אך ציין כי אין בכך כדי להעיד על חומרת המצב.

עד כה גבה הנגיף בסין את חייהם של 26 בני אדם. 830 סינים נדבקו בו. בתוך כך, פועלות הרשויות בסין להקים בתוך עשרה ימים בית חולים מיוחד לנדבקים בנגיף. בית החולים יוקם בעיר ווהאן, ויהיו בו אלף מיטות.

מוקדם יותר אישר משרד הבריאות היפני כי זוהה מקרה הידבקות שני במדינה. הנדבק הוא גבר בן 40 תושב העיר ווהאן, בה התפרץ הנגיף, שנסע ליפן. אמש החליט ארגון הבריאות העולמי שלא להכריז לפי שעה על מצב חירום ברחבי העולם בשל מספרם המצומצם של הנדבקים עד כה. עם זאת, בארגון הזהירו מפני החמרת המצב וקראו לסין להמשיך בסגר שהוכרז על שלוש ערים במדינה. הרשויות בסין דיווחו היום שהחל ממחר חלקים מהחומה הסינית סמוך לבייג'ינג יהיו סגורים למבקרים. זאת בשל החשש מהתפשטות הנגיף.


הפופולריים