הנסיך הארי על הסכם הפרישה: "לא הייתה עוד אפשרות"

הנסיך הארי על הפרישה: "לא הייתה עוד אפשרות"
הדוכס מסאסקס התייחס הלילה לראשונה להסכם אליו הגיעו בסוף השבוע הוא ורעייתו עם המלכה אליזבת. "הממלכה המאוחדת היא הבית שלי ומקום שאני אוהב - זה לעולם לא ישתנה", אמר הארי. לדבריו ההחלטה התקבלה לאחר "חודשים של שיחות ושנים רצופות אתגרים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנסיך הארי, 16.01.2020
צילום: צילום: רויטרס

הנסיך הארי התייחס הלילה (ראשון) לראשונה בפומבי להסכם פשרה אליו הגיעו הוא ורעייתו מייגן מרקל עם המלכה אליזבת' השנייה, בנוגע לפרישתם מבית המלוכה הבריטי. הארי, המחזיק בתואר הדוכס מסאסקס, התייחס להסכם בנאוo שנשא באירוע צדקה בלונדון, למעו אגודת Sentebale שאותה הקים, המסייעת לילדים במצוקה.

"אני רק יכול לדמיין מה שמעתם או קראתם בשבועות האחרונים", אמר הנסיך. "הממלכה המאוחדת היא הבית שלי ומקום שאני אוהב - זה לעולם לא ישתנה", הוא הוסיף. לדבריו, ההחלטה שאליה הגיעו בני הזוג "התקבלה לאחר חודשים של שיחות ושנים רצופות באתגרים" וכן לאחר "שלא הייתה עוד אפשרות אחרת".


בהמשך דבריו, פנה הארי אל אזרחי הממלכה והבהיר "אנחנו לא בורחים, ובוודאי שלא בורחים מכם". לדבריו, הוא ורעייתו קיוו להמשיך לשרת את המלכה ואת חבר העמים ללא סיוע כספי הציבור, "אך למרבה הצער זה בלתי אפשרי".

"קיבלתי את ההסכם בידיעה שהוא אינו משנה את מי שאני או את רמת המחויבות שלי", אמר הנסיך הבריטי. הוא סיכם את דבריו במילים: "אני מקווה שתבינו לאיזה מצב הגעתי, כך שעליי להתרחק ממשפחתי כדי להתקדם לעבר חיים שלווים".

עיתון "הסאן" הבריטי דיווח כי בשבוע האחרון קיימו הארי וויליאם שיחות פיוס, וסיימו את הסכסוך ביניהם שנמשך כשנתיים. עוד דווח כי גם נשותיהם, קייט ומייגן, המטרפו לחלק מהשיחות. עם זאת, הארי עדיין לא השלים עם אביו, הנסיף צ'ארלס ורעייתו קמילה, בעקבות כמה חוסר הסכמות. 

על פי ההודעה הרשמית שיצאה מארמון בקינגהאם בסוף השבוע, הזוג יפסיק למלא תפקידים רשמיים החל מהאביב הקרוב. בנוסף, השניים יפסיקו ליהנות ממימון ציבורי לפעולותיהם. עוד סוכם, כחלק מהסכם הפשרה עם המלכה, כי הזוג יחזיר למשלם המיסים הבריטי את הכספים שהוצאו על שיפוץ מעונו הרשמי בתחילת השנה.

אתמול תקף אביה של מייגן מרקל את בתו ובעלה. בסרט דוקומנטרי של ערוץ 5 הבריטי הגיב מרקל האב לפרישת הזוג מבית המלוכה בצורה הכי בוטה שיש. הוא האשים את בתו כמי שמוזילה את המשפחה המלכותית, בכך שהיא "משליכה עבור בצע כסף את חלומה של כל ילדה".

הפופולריים