הסוף למשבר: הארי ומייגן יאבדו את תארי המלוכה

הסוף למשבר: הארי ומייגן יאבדו את תארי המלוכה
השניים יפסיקו למלא תפקידים רשמיים החל מהאביב הקרוב ויפסיקו ליהנות ממימון ציבורי • הזוג יחזיר את הכספים שהוצאו על שיפוץ מעונו הרשמי • המלכה: תומכת בהחלטתם לחיים עצמאיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנסיך הארי ומייגן מרקל
צילום: צילום: אי-פי

הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל הגיעו הערב (שבת) לפשרה עם המלכה אליזבת' השנייה, בנוגע לפרישתם מבית המלוכה הבריטי. על פי ההודעה הרשמית שיצאה מארמון בקינגהאם, הזוג יפסיק למלא תפקידים רשמיים החל מהאביב. בנוסף, השניים יפסיקו ליהנות ממימון ציבורי לפעולותיהם. עוד סוכם, כחלק מהפשרה עם המלכה, כי הזוג יחזיר למשלם המיסים הבריטי את הכספים שהוצאו על שיפוץ מעונו הרשמי בתחילת השנה.

מההודעה הרשמית עולה כי הארי ומייגן ויתרו על תארי המלוכה שלהם. כתבת CNN לבית המלוכה מדווחת כי השניים ישיארו את התואר "הוד רוממותם", אך לא ישתמשו בו: "שמם הרשמי היה ונשאר 'הארי, הדוכס מסאסקס ומייגן, הדוכסית מסאסקס'".

מהמלכה נמסר כי היא מכירה באתגרים שהזוג חווה בשנתיים האחרונות ושהיא תומכת ברצונם לחיים עצמאיים. עוד נמסר כי המלכה מברכת על כך שההחלטה התקבלה במשותף ועל המהירות שבה נהפכה מייגן לחלק מהמשפחה. "תמיד נאהב את הארי, מייגן וארצ'י", מסרה.

כתב בית המלוכה של רשת ITV מדווח כי בעקבות הפרישה, הנסיך הארי יאבד את כל דרגות הכבוד אותן קיבל במהלך שירותו הקרבי כטייס מסוק אפאצ'י בחיל האוויר של הצבא הבריטי. בין היתר יאבד הארי את התואר "קפטן ג'נרל", אותו ירש מסבו.

הפופולריים