טראמפ שחזר את חיסול סולימאני: "לכמה מה*** הזה עוד נצטרך להאזין?"

טראמפ על סולימאני: "לכמה מה*** נצטרך להאזין?"
הנשיא האמריקני הוקלט מתאר את פרטי חיסול סולימאני דקה אחר דקה. את הדברים אמר באירוע גיוס תרומות למפלגה הרפובליקנית שהתקיים אמש במעונו הפרטי. הוא סיפר כיצד קציני הצבא האמריקני ספרו את הדקות שלפני הפגיעה ואת הרגע שבו אמרו לו שסולימאני נכנס לרכבו. "נותרה להם דקה אחת, 30 שניות, 10 שניות", אמר טראמפ, "ואז פתאום - בום, הם אינם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, רכבו של סולימאני לאחר חיסולו
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הוקלט חושף פרטים על חיסול מפקד כח קודס האיראני קאסם סולימאני, באירוע בנוכחות תורמים למפלגה הרפובליקנית. כך חשפה היום (שבת) רשת החדשות סי-אן-אן. האירוע המדובר, שנועד לגיוס תרומות למען מפלגתו של טראמפ, התקיים אתמול באחוזתו הפרטית של טראמפ באתר הנופש מאר-א-לאגו שבפלורידה.


בהקלטה שהגיעה לידי רשת החדשות האמריקנית, נשמע נשיא ארצות הברית נואם בפני התורמים. בדברים שנשא באירוע, טען טראמפ כי סולימאני "אמר דברים רעים על ארצות הברית", והם שהובילו את טראמפ לאשר את החיסול. בהקלטה נשמע טראמפ אומר: "לכמה מה*** הזה עוד נצטרך להאזין?". טראמפ לא ציין "איום ממשי" שהוביל לחיסול סולימאני. במקום זאת, בחר לתאר את סולימאני כ"טרוריסט ידוע שלא היה ברשימות שלנו, ואמור היה להיות בארצו" לפני שהגיע למדינות אחרות באזור.

בהמשך ההקלטה, נשמע טראמפ מתאר בפירוט את המעקב שבוצע על סולימאני רגעים לפני שחוסל. מרגע הגעתו של מפקד כוח קוד לנמל התעופה הבינלאומי בבגדד, שם קיבל את פניו מנהיג המיליציות השיעיות הפרו-איראניות בעיראק, אבו מהדי אל-מוהנדס. טראמפ נשמע טועה בהקלטה ומציג את האחרון בתואר "מנהיג חיזבאללה". טראמפ הוסיף ואמר שהתקיפה שאישר הובילה לחיסול של "שניים במחיר אחד".

טראמפ סיפר כיצד האזין לקציני המודיעין מתאר בפניו את תמונת המעקב: "הם יחד אדוני, יש להם שתי דקות ו-11 שניות לחיות. הם נכנסו לרכב משוריין, נותרה להם דקה אחת לחיות. 30 שניות, 10 שניות", אמר טראמפ. "ואז פתאום - בום, 'הם אינם, אדוני'", סיפר. לדבריו, התקיפה "טלטלה את העולם". הוא הוסיף ואמר כי סולימאני אמור היה להיות "בלתי מנוצח".

נשיא ארצות הברית הזכיר את חיסולו של מנהיג ארגון דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, וחזר על הטענה לפיה האחרון מת "כשהוא צורח". טראמפ ציין גם את הכלב שלקח חלק בפעולת החיסול ואמר שהוא "קיבל יותר קרדיט ממה שאני קיבלתי".

הפופולריים