פרשת המין בקפריסין: הצעירה הבריטית ערערה על פסק הדין

פרשת המין בקפריסין: הצעירה ערערה על פסק הדין
הצעירה טוענת שהמסמך שבו חזרה מעדותה נחתם לאחר חקירה ארוכה וללא נוכחות מתרגם. כמו כן היא טוענת שבעקבות המקרה היא סובלת מהפרעות פוסט טראומתיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קפריסין
צילום: קפריסין

הצעירה הבריטית שהורשעה בתלונת שווא על אונס נגד 12 צעירים ישראלים, הגישה אתמול (חמישי) ערעור על פסק הדין לבית המשפט העליון של קפריסין. הצעירה טוענת שנאנסה על ידי הישראלים ואולצה לחזור בה מעדותה, לאחר שבמשטרה המקומית הופעל עליה לחץ כבד.

בערעור נכתב שהצעירה סובלת מהפרעת דחק פוסט טראומתית. כמו כן נטען שהמסמך שבו חזרה מעדותה נחתם אחרי שהייתה נתונה בחקירה זמן רב וללא נוכחות מתרגם. בצוות ההגנה של הצעירה טוענים שעתירתם מבוססת והם יהיו מוכנים להגיע עם העתירה עד לפתחו של בית הדין האירופי לזכויות אדם.

הצעירה שבה בתחילת החודש לבריטניה, אחרי שבית המשפט גזר עליה ארבעה חודשי מאסר על תנאי. כ-50 ישראלים נסעו לקפריסין לחזק את ידיה של הצעירה והם הפגינו מחוץ לאולם בית המשפט עם פעילות פמיניסטיות מקומיות. אימה של הצעירה הבריטית הודתה למפגינים לאחר השמעת גזר הדין: "אני רוצה להודות לכל מי שהאמין שנשיג צדק. היא חוזרת הביתה".

בחודש יולי נעצרו 12 נערים ישראלים, בני 16 עד 17, בחשד לאונס של תיירת בריטית בת 19 במלון בעיירת הנופש אייה נאפה. הצעירה העידה כי הנערים קיימו עימה יחסי מין בניגוד לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם. כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה שוחררו הנערים והוחזרו לישראל לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה.

הפופולריים