דיווח ברוסיה: גורמי ממשל - לא פוסלים את האפשרות שפוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר

דיווח: "פוטין עשוי להעניק חנינה לנעמה יששכר"
משפחת יששכר: מקווים שתשוחרר עוד לפני ביקור הנשיא הרוסי בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר בדרכה לבית המשפט, דצמבר 2019
צילום: צילום: אי-אף-פי

דיווח ברוסיה: גורמי ממשל במדינה אומרים הערב (חמישי) כי הם "לא פוסלים את האפשרות" שהנשיא ולדימיר פוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר. במשפחתה של הצעירה שהורשעה בהברחת סמים למדינה ונידונה לשבע שנות מאסר וחצי אומרים כי הם מקווים שהמהלך יצא לפועל עוד לפני ביקורו של הנשיא הרוסי בישראל.


מוקדם יותר היום שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם פוטין, רוב השיחה נסבה סביב ההתפתחויות במזרח התיכון, אולם מלשכת נתניהו נמסר כי הוא אופטימי שעניין שחרורה של הישראלית מתקדם לקראת פתרון. פוטין צפוי להגיע לישראל בשבוע הבא כדי להשתתף בפורום השואה העולמי. 

יפה יששכר, אמה של נעמה, סיפרה כי ראש הממשלה נתניהו אמר לה שהוא מחויב לשחרר את בתה. לדבריה: "ראש  הממשלה אמר לי שעליי מוטלת  האחריות לשמור על חוסנה הנפשי של נעמה כל עוד היא בכלא הרוסי, ולהיות חזקה ואופטימית". יששכר גם קראה לנשיא פוטין וביקשה ממנו: "לפעול כידיד אמיתי של ישראל והעם היהודי וכמנהיג מעצמה עולמית ולשחרר את נעמה שלי חזרה לביתה שבישראל".

בריאיון לכאן חדשות אמרה יפה יששכר כי היא מקווה שנעמה תשוחרר לפני ביקורו של פוטין בישראל, והוסיפה כי "אם נעמה לא תשוחרר לפני הגעת פוטין לישראל אני אגיע ואנסה להעביר לו מכתב או מסר". בהתייחס לאמירתה שתחסום את כניסת פוטין לבית הנשיא אמרה: "זאת לא הדרך שלי. זה היה ברגע של תסכול, יאוש, כעס ואכזבה. לא אעצור אותו. כשרואים שיש סיכוי ויש שיח אז הנטייה היא שלא למחות".

יששכר הורשעה ברוסיה בהברחת סמים ונידונה ל-7.5 שנות מאסר. הערעור שהגישה נדחה. ההערכה בישראל היא כי יששכר נעצרה כקלף מיקוח על מנת להביא להעברתו לרוסיה של הבלוגר שהיה עצור בישראל אלכסיי בורקוב. הוא הוסגר בינתיים לארצות הברית, וכעת מתנהלים מגעים בין רוסיה לישראל בנוגע ליששכר. סגן שר החוץ הרוסי, יבגני יבנוב, אמר אתמול לסוכנות ידיעות רוסית כי הרוסים לא מתכננים לשחרר את נעמה יששכר בעסקת חליפין.

הפופולריים