מערך הסייבר הלאומי מתריע: פרצת אבטחה ב-Windows 10

מערך הסייבר מתריע: פרצת אבטחה ב-Windows 10
חברת מיקרוסופט קוראת לציבור ולארגונים השונים להפעיל בהקדם את עדכון האבטחה שהפיצה. מיקרוסופט מפיצה מדי חודש עדכוני אבטחה, אך פרצת האבטחה שהעדכון שלה פורסם היום, נחשבת חמורה במיוחד בשל היקפה החריג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ווינדוס 10, מיקרוסופט
צילום: צילום: אי-פי

מערך הסייבר הלאומי התריע היום (שלישי) מפני פרצת אבטחה חמורה שהתגלתה במערכת ההפעלה Windows 10 של חברת מיקרוסופט וקורא לציבור הרחב ולארגונים השונים להפעיל בהקדם את עדכון האבטחה שהפיצה החברה הערב. מיקרוסופט מפיצה מדי חודש עדכוני אבטחה, אך פרצת האבטחה שהעדכון שלה פורסם היום, נחשבת חמורה במיוחד בשל היקפה החריג.

הפרצה נוגעת למערכות הפעלה נפוצות מאוד המותקנות בעשרות מיליוני מחשבים ברחבי העולם. במיקרוסופט אמרו כי טרם דווח על ניסיונות לנצל את הפרצה לניסיונות תקיפה, אך במערך הסייבר מעריכים כי יהיו נסיונות כאלה.

הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי הודיעה מוקדם יותר כי היא גילתה פרצת אבטחה נרחבת במערכת ההפעלה ודיווחה עליה לחברה. כמיליארד מחשבים ברחבי העולם פועלים על מערכת ההפעלה Windows. 

בתוך כך, הודיעה היום מיקרוסופט שלא תספק עדכונים נוספים למערכת ההפעלה Windoes 7 וvht ממליצה למשתמשיה לעדכן בחינם למערכת ההפעלה Windows 10. החברה הפסיקה למכור את הגרסה השביעית ב-2013 ועם ההודעה היום - זהו למעשה סופה של מערכת ההפעלה הזאת.

הפופולריים