מטוס אוקראיני התרסק בטהראן; דיווחים: 180 הנוסעים נהרגו

מטוס אוקראיני התרסק בטהראן, 180 נוסעיו נהרגו
דיווחים בתקשורת האיראנית על מטוס אוקראיני מסוג בואינג 737 שהתרסק באזור נמל התעופה. הטלוויזיה הממלכתית של איראן דיווחה כי כל מי שהיה על המטוס נהרג. נשיא אוקראינה זלנסקי מסר את תנחומיו למשפחות ההרוגים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת התרסקות המטוס בטהראן, 08.01.20
צילום: צילום מסך

מטוס אוקראיני ובו 180 נוסעים התרסק הבוקר (רביעי) באיראן. על פי הדיווחים המטוס מסוג בואינג 737 התרסק בעקבות כשל טכני, אחרי שהמריא מנמל התעופה של טהראן. הטלוויזיה הממלכתית של איראן דיווחה כי כל מי שהיה על המטוס נהרג. נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי מסר את תנחומיו למשפחות ההרוגים בהתרסקות. זלנסקי אמר כי שגרירות אוקראינה בטהראן בודקת את נסיבות ההתרסקות.

בעקבות התרסקות המטוס, חברת התעופה הצרפתית "אייר-פראנס" הודיעה על הפסקת טיסות העוברות בשטחן האווירי של איראן ועיראק. מוקדם יותר הודיעה חברת התעופה הלאומית של טייוואן כי לא תטוס מעל שמי איראן עד להודעה חדשה. גם חברת "אייר קנדה" הודיעה על שינוי מסלולי טיסותיה מעל המזרח התיכון במטרה לשמור על בטיחות נוסעיה.

בשבוע שעבר מטוס שעליו 95 נוסעים וחמישה אנשי צוות התרסק בקזחסטן סמוך לנמל התעופה הבינלאומי של העיר אלמטי. 14 בני אדם נהרגו בהתרסקות המטוס של חברת "בק אייר" הקזחית. רשת החדשות SKY דיווחה כי מסיבה שאינה ברורה המטוס איבד מגובהו והתרסק בבניין בן שתי קומות. ממשלת קזחסטן הכריזה על הקמת ועדת חקירה מיוחדת לבדיקת נסיבות ההתרסקות. נשיא קזחסטן קאסים-ג'ומארט טוקאייב שלח את תנחומיו למשפחות ההרוגים.

שלשום חברת התעופה אמריקן איירליינס הודיעה כי הגיעה להסכם סודי עם יצרנית המטוסים בואינג בנוגע לפיצויים שתשלם לה. זאת בגין הנזקים שנגרמו לחברה ב-2019 בשל קרקוע דגמי MAX 737 שהיו מעורבים בשתי תאונות קטלניות בהן נהרגו 346 בני אדם.

דגם 737-MAX, הנמכר ביותר של בואינג, קורקע לאחר שתי התרסקויות בתוך חמישה חודשים. החברה הפסיקה את ייצור דגמי המטוס החודש. מלבד אמריקן איירליינס, כמה חברות תעופה נוספות הגיעו להסדר סודי עם בואינג בשבועות האחרונים.

הפופולריים