הנשיא פוטין הגיע לביקור פתע בדמשק

הנשיא פוטין הגיע לביקור פתע בדמשק
שני המנהיגים נפגשו בבסיס רוסי ושמעו סקירה צבאית על המתרחש בסוריה. דוברו של פוטין ציין כי נשיאו התרשם כי ברחבי דמשק שוררת אווירה של שיקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין ואסד בפגישה בסוריה, ינואר 2020
צילום:

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הגיע היום (שלישי) לביקור פתע בדמשק ונפגש עם עמיתו הסורי בשאר אסד. דוברו של הנשיא הרוסי דמיטרי פסקוב אישר את הגעתו של פוטין לדמשק ואמר: "שני הנשיאים שמעו סקירה של גורמי צבא על המתרחש באזורים שונים בסוריה". 

פסקוב הוסיף שפוטין עבר ברחובות דמשק והגיע לבסיס של צבא רוסיה במדינה, שם המתין לו הנשיא הרוסי. פסקוב ציין שפוטין התרשם כי ברחבי הבירה הסורית שוררת אווירת שיקום, לאחר תקופה ארוכה של לחימה ומתח.

הפגישה נערכה לאחר חיסולו של מפקד כוח קודס האיראני, קאסם סולימאני, ביום חמישי האחרון יחד עם בכירים במיליציות השיעיות התומכות באיראן. בעקבות כך נרשמת מתיחות גוברות בכל האזור מחשש לתגובה איראנית נגד מטרות אמריקניות. מוקדם יותר היום אמר מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, שאם ארצות הברית תגיב על הנקמה האיראנית "נשרוף את המקום שהיא אוהבת" – ובכך רמז לישראל. 

בסוף החודש שעבר דווח על כמה תקיפות בבסיסים של המיליציות השיעיות בגבול עיראק-סוריה. לפי הדיווחים, חמישה מאנשי המיליציות נהרגו בתקיפה לא מזוהה במרכז העיר אלבוכמאל, שבקרבת הגבול, ובסביבתה. 

כמו כן, עלי אכבר ולאיתי, יועצו של המנהיג העליון של איראן עלי ח'אמנאי, אמר בחודש שעבר לערוץ "רוסיה אל-יום" כי "תהיה תגובה על התקיפות והפשעים של ישראל בסוריה במוקדם או במאוחר, באמצעות העם הסורי והלבנוני". לדבריו, תקיפות ישראל בסוריה "לא יעברו ללא תגובה וישראל תתחרט על פשעיה".

הפופולריים