אמריקן איירליינס: הושג הסדר פיצויים עם יצרנית המטוסים בואינג

אמריקן איירליינס: הושג הסדר פיצויים עם בואינג
חברת התעופה הודיעה כי מדובר בהסדר סודי בגין הנזקים שנגרמו לה ב-2019 בשל קרקוע דגמי MAX-737, ושתשלום הפיצויים יתפרס על פני כמה. בואינג: מסרבים להתייחס לשיחות שמתקיימות עם חברות תעופה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס בואינג 737 מקס
צילום: צילום: אי-פי

חברת התעופה אמריקן איירליינס הודיעה הלילה (שלישי) כי הגיעה להסכם סודי עם יצרנית המטוסים בואינג בנוגע לפיצויים שתשלם לה. זאת בגין הנזקים שנגרמו לחברה ב-2019 בשל קרקוע דגמי MAX737 שהיו מעורבים בשתי תאונות.

אמריקן איירליינס, חברת התעופה האמריקנית הגדולה ביותר, אמרה כי תשלום כספי הפיצויים יתפרס על כמה שנים, שבכוונתה להשתמש ביותר מ-30 מיליון דולרים מתוכם ליישום תוכנית חלוקת הרווחים של עובדי החברה לשנת 2019.

חברת התעופה הוסיפה כי היא אינה צופה שתהיה להסכם השפעה כלכלית על רווחי הרבעון הרביעי של שנת 2019, ושבכוונתה להמשיך בשיחות עם בואינג בדבר פיצויים בגין נזקים שנגרמו מעבר לשנה זו. חברת בואינג מסרה כי היא אינה מגיבה על דיונים שהיא מקיימת עם חברות תעופה.

737-MAX הנמכר ביותר של בואינג קורקע לאחר שתי התרסקויות קטלניות בתוך חמישה חודשים שבהן נהרגו 346 בני אדם. החברה מפסיקה את הייצור של דגמי מטוסים אלו החודש. מלבד אמריקן איירליינס, כמה חברות תעופה נוספות הגיעו להסדר סודי עם בואינג בשבועות האחרונים.

הפופולריים