שוב תקרית אנטישמית בניו יורק: צעיר חרדי הותקף בידי שתי נשים

שוב תקרית אנטישמית בניו יורק: צעיר חרדי הותקף

הצעיר הותקף לאחר שניסה להתקשר למשטרה ולהתלונן על קריאות אנטישמיות • הנשים הפילו אותו בכוח לרצפה • התוקפות נעצרו והן צפויות לעמוד לדין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשים שתקפו צעיר חרדי בניו יורק 2 בינואר
צילום:

שוב תקיפה אנטישמית בניו יורק: שתי נשים תקפו הלילה (חמישי) צעיר חרדי בן 22 בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין. הן קראו לעברו קריאות אנטישמיות וכשהוא התקשר למשטרה תקפו אותו במכשיר הטלפון שלו והפילו אותו בכוח לרצפה. שתי התוקפות נעצרו וצפויות לעמוד לדין.

ביום ראשון נפצעו חמישה בני אדם באירוע דקירה שהתרחש בבית של רב בעיר מונסי שבמדינת ניו יורק. כתב אישום הוגש נגד הדוקר, גרפטון תומאס, בגין חמישה ניסיונות רצח ופריצה. על פי האישום, הדוקר פרץ לביתו של הרב חיים רוטנברג, דקר חמישה אנשים ופצע אחד באורח קשה, במסיבת חנוכה במוצאי שבת.

עוד עולה מכתב האישום כי תומאס כיסה את פניו באמצעות צעיף, נכנס לביתו של הרב ואמר, "אף אחד לא עוזב". אחר כך הוא שלף מצ'טה והחל לדקור את הנוכחים שחגגו בטקס הדלקת נרות חנוכה. תומאס כפר באישומים נגדו.

נוסף על כך, המשטרה מצאה יומנים בכתב ידו של תומאס, ובהם רעיונות אנטישמיים, כולל התייחסויות הנוגעות לאדולף היטלר ול"תרבות הנאצית", כמו גם רישומים של מגיני דוד וצלבי קרס. עוד מצאו החוקרים בהיסטוריית החיפוש בטלפון של תומאס, ביטויים כמו "למה היטלר שנא את היהודים?", "בתי כנסת יהודיים-גרמניים לידי", ו"בתי כנסת ציוניים באזור סטייטן איילנד והעיר אליזבת' שבניו ג'רזי".

הפופולריים