קוריאה הצפונית באזהרה לארה"ב: "ננקוט פעולה מזעזעת"

קוריאה הצפונית לארה"ב: "ננקוט פעולה מזעזעת"
קים ג'ונג און בנאומו לכבוד השנה החדשה: העולם יחזה בנשק אסטרטגי חדש בעתיד הקרוב, נמשיך בפיתוח נשק גרעיני עוצמתי כדי לייצר הרתעה • הנשיא טראמפ: "מאמין שקים יעמוד במחויבותיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און מנהיג קוריאה הצפונית
צילום: צילום: רויטרס

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הזהיר הלילה (רביעי) את ארצות הברית כי מדינתו תנקוט "פעולה מזעזעת", כך דווח בסוכנות הידיעות הרשמית של המדינה. בדברים שנשא לכבוד השנה החדשה אמר ג'ונג און כי העולם יחזה "בנשק אסטרטגי חדש" בעתיד הקרוב. 

מנהיג המדינה המסוגרת התייחס למשא ומתן התקוע בין מדינתו לארצות הברית ואמר כי הדרישות של וושינגטון דומות לאלה של "גנגסטרים", ושאם ארצות הברית תמשיך כך היא תסבול ותהיה חסרת אונים. ג'ונג און הוסיף כי ימשיך בפיתוח של נשק גרעיני עוצמתי כדי לייצר הרתעה אל מול האיום הגרעיני האמריקני, והתנה את היקף ההרתעה הגרעינית בגישתה של וושינגטון. עוד אמר כי פיונגיאנג תנטוש את מחויבותה שלא לבצע ניסויים בנשק גרעיני ובטילים בליסטיים בין יבשתיים.

הנשיא טראמפ אמר בתגובה כי יש לו "יחסים טובים" עם קים ג'ונג און. "אני יודע שהוא שלח לאחרונה כמה מסרים מסוימים על 'מתנות לחג המולד', ואני מקווה שמתנת חג המולד הזו זה אגרטל יפה", אמר, והוסיף כי הוא "מאמין שהוא יעמוד במחויבותיו". גם שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הגיב לאיום ואמר כי הוא "מקווה שקים יבחר בשלום ושגשוג על פני סכסוך ומלחמה".

ג'ונג און קיים אתמול בלילה התייעצויות עם ראשי המפלגה הקומוניסטית לקראת תאריך היעד שהציבה המדינה לממשל טראמפ לשינוי המדיניות האמריקנית בעניין שיחות הגרעין. המשא ומתן בין שתי המדינות על פירוקה מנשק גרעיני של קוריאה הצפונית נקלע למבוי סתום, לאחר פיצוץ מפגש הפסגה השני בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לקים עוד בתחילת השנה.

בשבועות האחרונים החריפה קוריאה הצפונית את הטון כלפי ממשל טראמפ. לפני כשבועיים קרא השליח המיוחד של ארצות הברית לנושא קוריאה הצפונית, סטיבן ביגון, לפיונגיאנג לחזור לשיחות המשא ומתן עם וושינגטון, ואמר כי ארצו מוכנה לדון בכל הנושאים.

הפופולריים