חגיגות וזיקוקים: בעולם מקבלים את שנת 2020

חגיגות וזיקוקים: בעולם מקבלים את שנת 2020
בניו יורק היו בין האחרונים לקבל את השנה האזרחית החדשה בחגיגה נוצצת בכיכר טיימס. סמואה הייתה הראשונה, ואליה הצטרפה ניו זילנד. רוסיה ציינה את כניסת השנה בלא פחות מ-11 אזורי זמן שונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חגיגות השנה האזרחית החדשה בכיכר טיימס בניו יורק, 1 בינואר 2020
צילום: צילום: אי-פי

ברחבי העולם מציינים אתמול והיום (רביעי) את סופה של שנת 2019 ותחילתו של העשור השלישי של המילניום עם כניסת שנת 2020. סמואה, המדינה המזרחית ביותר בכדור הארץ, הייתה הראשונה. אליה הצטרפה ניו זילנד, עם מופע שבו השתמשו בחצי טון זיקוקים באוקלנד. בכיכר הטיימס בניו יורק צפו רבבות בירידת הכדור המסורתית עם הגעת השנה החדשה לארצות הברית.


בשדרות פאוליסטה בריו דה ז'נרו בברזיל נאספו שני מיליון בני אדם לחגיגה המונית. בשאנז אליזה שבפאריס באו אלפים לקבל את שנת 2020 על אף הקור והשביתה בתחבורה הציבורית. ברוסיה ציינו החוגגים את השנה החדשה בלא פחות מ-11 אזורי זמן שונים. תקרית חריגה נרשמה בכיכר סן-פייטרו שבוותיקן כאשר האפיפיור פרנציסקוס לחץ ידיים לאנשים בקהל שמנה עשרות אלפים. אישה מהקהל משכה את ידו בכוח, מה שהביא את האפיפיור להתרגז ואף לטפוח עליה בעצבים כדי שתשחררו.


בסידני שבאוסטרליה התקיים מופע זיקוקים מוקדם לכל המשפחה, לפני האירוע המרכזי בחצות. יותר ממיליון בני אדם הגיעו לאזור הנמל בסידני למופע הזיקוקים לכניסת שנת 2020. בעקבות שריפות הענק במדינה נאסר על חגיגות זיקוקים, אך המופע הפופלארי שנערך כל שנה על רקע בניין האופרה וגשר הנמל זכה לפטור מיוחד. 


זיקוקים בסידני, צילום: אי-פי

שנת 2020 הגיעה בהמשך גם אל קוריאה הצפונית, סין, הונג קונג ותאילנד. ישראל חגגה את השנה החדשה יחד עם יוון והונגריה. החגיגות בארץ הסתיימו בלי אירועים חריגים. שעתיים אחרינו חגגה גם הממלכה המאוחדת את השנה החדשה, שהחזירה לשימוש חד-פעמי את הביג-בן שהפסיק לצלצל לרגל שיפוצים וכבר עבר הבוקר חזרה גנרלית.

כמיליון חוגגים התכנסו בשער ברנדנבורג שבברלין. בבירה הגרמנית הוצבו עד כה 1,800 שוטרים, 1,500 כבאים והאתר תוגבר ב-800 שוטרים פרטיים.


בדובאי מופע הזיקוקים המרכזי החל בבורג' ח'ליפה, המגדל הגבוה ביותר בעולם. מאות התרכזו באזור כדי לצפות במזרקות המים המיוחדות, בזיקוקים הרבים ובמגדל הענק, שהואר במיוחד לחגיגה. 


בפתחה של שנת 2020 חיים בישראל יותר מ-9,136,000 תושבים. מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כ-6.7 מיליון מתושבי ישראל הם יהודים, 1.9 ערבים והשאר מוגדרים כאחרים. בשנה האחרונה גדלה האוכלוסיה ב-1.9%. כ-34 אלף בני אדם עלו לישראל בשנה האחרונה, המדינות העיקריות מהם הגיעו העולים הן: רוסיה, אוקראינה, ארצות הברית וצרפת.

הפופולריים