אירוע הדקירה במונסי | הרצוג: התקופה הקשה ביותר מאז מלחה"ע השנייה

הדקירה במונסי | הרצוג: תקופה קשה ביותר
יו"ר הסוכנות היהודית: "ההתנהגות האנושית בכלל בעידן הזה מאבדת שליטה מכל הבחינות. ההיסטוריה מלמדת שבתקופות כאלה היהודים הם הראשונים לסבול". תיעוד: כך נראה מעצר החשוד בדקירות בבית הרב בארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תומאס גרפטון בן ה-37 הנאשם באירוע הדקירה בבית הרב במונסי שבניו יורק, 29.12.19
צילום: צילום: אי-פי

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, הגיב היום (שני) על אירוע הדקירה בבית הרב חיים רוטנברג במונסי שבמדינת ניו יורק במהלך הדלקת נרות חנוכה, ואמר כי "אנחנו נמצאים בתקופה שאותה אני מגדיר - הקשה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה". את הדברים אמר בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בארצות הברית פורסם הבוקר תיעוד ממעצרו של החשוד בדקירות בבית הרב.

הרצוג הוסיף ואמר: "ההתנהגות האנושית בכלל בעידן הזה מאבדת שליטה מכל הבחינות. ההיסטוריה מלמדת אותנו שבתקופות כאלה היהודים הם הראשונים לסבול".


ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, השתתף הלילה בהדלקת נרות ואמר כי לא יקבל תקיפות נגד הקהילה היהודית, ושיש צורך בקהילה בה כל אחד יכול להחזיק באמונותיו בחופשיות.

תומס גרפטון בן ה-37 נאשם בחמישה ניסיונות רצח, וסעיף אישום אחד של פריצה. באירוע נפצעו חמישה בני אדם, שניים מהם במצב אנוש. אחד מהפצועים נדקר שש פעמים. מפקד משטרת ניו יורק, דרמוט שה, הודיע כי המשטרה תתגבר את כוחותיה ותמשיך לאבטח אתרים משמעותיים כמו גם סיורים קבועים בתקופת החגים ואל תוך השנה החדשה, ואמר: "אין מקום לשנאה בניו יורק או בכל מקום אחר".


מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואמו ביקר אתמול בזירת הדקירה בביתו של הרב ואמר כי מדובר באירוע טרור: "בואו נקרא לדבר בשמו. מדובר בסרטן בגוף הפוליטיקה האמריקנית. חוסר הסובלנות, הבורות ושבירת החוק על בסיס דת ואמונות. מדובר באמריקנים הפועלים בטרור נגד אמריקנים אחרים".

המושל הוסיף כי זהו האירוע ה-13 על רקע אנטישמי במדינה בעת האחרונה, והזהיר: "נעשה הכול כדי שדברים אלו לא יחזרו על עצמם ואם יתרחשו שוב הם יפגשו את ידו העוצמתית של החוק".

הפופולריים